Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Chiński Nowy Rok w Birmingham
Chiński Nowy Rok w Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Każdego roku w Chinach i na całym świecie hucznie obchodzony jest chiński Nowy Rok. Jak zwykle, świąteczne szaleństwo nie ominie także Birmingham.

Chociaż Nowy Rok – zgodnie z kalendarzem słonecznym i księżycowym – przypada na 16 lutego, miasto postanowiło świętować dzień później, w niedzielę, 18 lutego. Tańce, stoiska i różne zabawy będą odbywać się w godzinach od 11:30 do 16:30.

Każdy rok chińskiego kalendarza upływa pod przewodnictwem jednego z dwunastu zwierząt – znaków zodiaków. Po roku Konia (2014) i Kozy (2015), Małpy (2016), Koguta(2016) przyszedł czas na rok Psa. Chińczycy uważają Psa za wyjątkowo dobry znak. To zwierzę lojalne i uczciwe. Wedle jednego z chińskich astrologów Rok Psa, jednocześnie rok pod znakiem ognia, jednego z pięciu elementów chińskiego feng shui, będzie pomyślny "dla sprawiedliwości i równości".

Każdego roku uroczystości organizowane w ramach Chinese New Year Festiwal przyciągają do Birmingham nawet 30 tysięcy turystów, co sprawia, że jest to największa impreza tego typu w Midlands. Obchody odbędą się w Arcadian Centre i Southside.
sobota, 17 lutego 2018 09:36
 

chinski nowy rok


Czytaj poprzedni artykuł:
Zmarł 13-letni Michał z Birmingham – pomóżmy jego rodzinie!
  Czytaj następny artykuł:
Eksperci ostrzegają przed zmutowanymi szczurami odpornymi na trucizny