Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania May zmienia zdanie - imigranci przybywający w okresie przejściowym będą mogli osiąść na stałe
May zmienia zdanie - imigranci przybywający w okresie przejściowym będą mogli osiąść na stałe
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Theresa May zastanawia się nad wycofaniem się z pierwotnego planu dotyczącego zastopowania możliwości przyjazdu imigrantów z krajów unijnych w okresie przejściowym po brexicie.

Trzy tygodnie po tym, jak premier May oświadczyła, że osoby przybywające do Wielkiej Brytanii po 29 marca 2019 roku (tego dnia rozpocznie się okres przejściowy) nie będą miały takich samych praw, jak ludzie, którzy osiedlili się na Wyspach przed tą datą, Downing Street myśli o zmianie swojego nastawienia - donosi gazeta „The Times”.

Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, ale jak donosi źródło Times’a, to ogromny zwrot w dotychczasowej polityce. Kolejny informator potwierdza, że planowanie tego kroku jest już w toku.

Wycofanie się z wcześniejszych zapowiedzi będzie dla Brukseli sygnałem do przyspieszenia prac nad zawarciem porozumienia dotyczącego brexitu - uważa gazeta. Jednakże, jeśli Unia Europejska nie przedstawi równoważnej propozycji, to Brytyjczycy zamieszkujący kraje europejskie będą w gorszej sytuacji niż imigranci z UE mieszkający w Wielkiej Brytanii.

Bruksela wcześniej ostrzegała, że porozumienie odnośnie opuszczenia UE może być zagrożone, jeśli rząd w Londynie będzie powstrzymywał imigrantów przed przyjazdem i osiedleniem się na Wyspach w okresie przejściowym, który ma potrwać do końca 2020 roku.
piątek, 23 lutego 2018 09:07
 

brexit


Czytaj poprzedni artykuł:
Stado lwów zaatakowało samochód ludzi odwiedzających West Midlands Safari Park
  Czytaj następny artykuł:
Polak, który pod wpływem alkoholu kierował ciężarówką nie przyznaje się do zabicia 8 osób.