Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wybuch w polskim sklepie w Leicester - nie żyją cztery osoby
Wybuch w polskim sklepie w Leicester - nie żyją cztery osoby
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja potwierdziła, że w wyniku niedzielnej eksplozji w Leicester zginęły cztery osoby. Cztery kolejne są ciężko ranne i przebywają w szpitalu.

W niedzielę o godzinie 19:03 do Leicestershire Fire and Rescue Service zaczęli dzwonić ludzie zawiadamiający o tym, że słyszeli wybuch na Hinckley Road. Siedem minut później służby potwierdziły, że w toku jest operacja poszukiwawcza i ratunkowa, a z nieruchomości na wskazanej ulicy wydobywają się płomienie.

Wygląda na to, że w wyniku eksplozji budynek, w którym znajdował Polski sklep Żabka i mieszkanie na piętrze został zrównany z ziemią. Dokładna przyczyna tragedii nie jest jeszcze znana. Świadkowie opowiadają, że wcześniej w tym miejscu znajdował się sklep Londis, ale jakiś czas temu otworzono tam polski supermarket. 

W trakcie akcji ratunkowej ewakuowano mieszkańców sześćdziesięciu domów, a okoliczne ulice zamknięto.

Dziś rano Leicestershire Police potwierdziło, że są cztery ofiary śmiertelne.Sklep Żabka, nie należał do Polaka, ale miał polską obsługę. Polskie służby konsularne pozostają w kontakcie z lokalną policją i próbują ustalić tożsamość poszkodowanych.

Komisarz Shane O'Neill, oświadczył, że służby mogą jeszcze znaleźć pod gruzami zniszczonego budynku kolejne ciała i dodał, że prowadzona jest "akcja ratunkowa w celu znalezienia kolejnych ofiar". Jednocześnie policja w Leicester poprosiła o "niespekulowanie o okolicznościach towarzyszących incydentowi". Podkreślono też, że "na tym etapie nic nie wskazuje na to, że wybuch był związany z działalnością terrorystyczną".


Burmistrz miasta Peter Soulsby powiedział, że "wciąż czekamy na ustalenie przyczyny eksplozji", ale zaznaczył, że "wybuch gazu jest najbardziej prawdopodobnym powodem" tragedii. - To sklep, który całkiem nieźle znam i kilka razy do niego wpadałem. Strasznie smutne jest to, że wśród ofiar śmiertelnych jest młody chłopiec – dodał
poniedziałek, 26 lutego 2018 09:00
 Czytaj poprzedni artykuł:
W wyniku wybuchu w Leicester nie zginęła żadna z polskich pracownic.
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna i kobieta oskarżeni o zabicie dwójki dzieci poprzez niebezpieczną jazdę
?>