Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Trzy osoby oskarżone o spowodowanie wybuchu w Żabce w Leicester stanęły dziś przed sądem
Trzy osoby oskarżone o spowodowanie wybuchu w Żabce w Leicester stanęły dziś przed sądem
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Trzy osoby oskarżone w związku z ubiegłotygodniową eksplozją w Leicester stanęły przed sądem.

Całej trójce, w tym właścicielowi zniszczonego sklepu, postawiono po pięć zarzutów zabójstwa oraz dodatkowo zarzuty podpalenia i zamiaru narażenia życia.

Oskarżeni to:
  • Właściciel sklepu Aram Kurd, 33, z Hillary Place, Braunstone , Leicester
  • Hawkar Hassan, 32, z Eld Road, Coventry, pierwotnie uważany za pochodzącego z regionu East Anglia.
  • Arkan Ali, 37, z Drake Close, Oldham

Sąd zadecydował że mężczyźni pozostaną w areszcie do kolejnej rozprawy, która odbędzie się 3 kwietnia w Sądzie Koronnym w Leicester.

Wybuch na Hinckley Road miał miejsce w niedzielę około godziny 19:00. Eksplozja zniszczyła budynek, w którym znajdował się polski sklep Żabka oraz dwupoziomowe mieszkanie zlokalizowane nad sklepem.

Życie straciło 5 osób, Shane Ragoobeer (18 lat), i Sean (17 lat), którzy mieszkali w mieszkaniu nad polskim supermarketem. Leah Beth Reek (18 lat), która jest dziewczyną Shane'a, oraz 22-letnia Viktorija Ijevleva, która w czasie eksplozji pracowała w supermarkecie Żabka.

Piąta ofiara to prawdopodobnie Mary Ragoobeer (46 lat), matka Shane'a i Seana, ale to jeszcze nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone i jest ona uważana za zaginioną.

Oskarżeni zostali aresztowani w środę. Dwóch innych mężczyzn, w wieku trzydziestu kilku lat zamieszkałych w regionie East Anglia, których zatrzymano w piątek, wypuszczono na wolność.

Wczoraj policja poinformowała, że zatrzymała szóstą osobę. Czterdziestokilkuletni mieszkaniec East Anglia jest podejrzewany o zabójstwo. Obecnie przebywa w areszcie i jest przesłuchiwany przez śledczych.

Do tej pory nie ujawniono przyczyny eksplozji.


poniedziałek, 05 marca 2018 16:43
 Czytaj poprzedni artykuł:
Jaguar Land Rover i Cadbury wstrzymują produkcję w związku z zakłóceniami w dostawach wody
  Czytaj następny artykuł:
Video: Pijany mężczyzna zablokował ruch uliczny w Handsworth?>