Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Airbus rozważa opuszczenie Wielkiej Brytanii, jeśli nie będzie szybkiej deklaracji odnośnie ceł po brexicie
Airbus rozważa opuszczenie Wielkiej Brytanii, jeśli nie będzie szybkiej deklaracji odnośnie ceł po brexicie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Airbus poinformował, że będzie musiał rozważyć kwestię dalszej obecności swoich zakładów w Wielkiej Brytanii, jeśli nie nastąpi rychłe wyjaśnienie kwestii zasad celnych, które mają obowiązywać po brexicie.

Europejski gigant w branży lotniczej mówi, że już wkrótce będzie musiał podjąć decyzję o zrobieniu zapasów części, aby uniknąć opóźnień na granicy. Koszty funkcjonowania firmy mogą wzrosnąć, co sprawi, że operacje wykonywane na terenie Wielkiej Brytanii przestaną być konkurencyjne.

Wiceprezes Airbusa w UK Catherine Bennett mówi, że pomimo mile widzianych zapewnień ze strony rządu, firma boi się, że cło i biurokracja opóźnią proces produkcyjny. Airbus zatrudnia w Wielkiej Brytanii 15 tys. ludzi. Przedsiębiorstwo transportuje poszczególne części pomiędzy swoimi fabrykami w różnych krajach Unii Europejskiej. W Broughton w północnej Walii oraz w Filton w pobliżu Bristolu wykonywane są skrzydła samolotowe.

Bennett tłumaczy, że kluczowe dla biznesu jest zapewnienie, że części wytwarzane w Broughton oraz Filton będą transportowane na czas do Niemiec i Francji. Wiceprezydent powiedziała programowi „BBC Today”, że trzygodzinny czas oczekiwania ciężarówki w Dover będzie bardzo niekorzystny dla firmy podobnie, jak opóźnienia w transporcie samolotowym części wysyłanych do Europy.
wtorek, 06 marca 2018 10:09
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mieszkaniec Kingstanding oskarżony o zamordowanie 33-letniej kobiety
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjczyk chciał zabić 12-letnią muzułmankę i jej matkę, żeby „oddać ojczyźnie przysługę”.