Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nadchodzi kolejne załamanie pogody - już w weekend do UK zawita sztorm znad Atlantyku
Nadchodzi kolejne załamanie pogody - już w weekend do UK zawita sztorm znad Atlantyku
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii ledwie pożegnali zimny front zwany „Bestią ze wschodu”, a już należy przygotować się na kolejne załamanie pogody. Synoptycy ostrzegają przed nowym sztormem nadciągającym z zachodu.

Meteorolodzy z uwagą przyglądają się tworzącemu się na Oceanie Atlantyckim obszarowi niskiego ciśnienia, który sprawi, że w nadchodzący weekend nastąpi kolejne załamanie pogody. Sztorm nabierze tempa przy południowo-zachodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii, a jego skutki będą odczuwalne również w Birmingham.

Prognozy pokazują, że Anglię nawiedzą rzęsiste deszcze. Opady przyczynią się do topnienia zalegającego jeszcze śniegu, co dodatkowo zwiększy ryzyko powodzi na wielu obszarach kraju. Z kolei w północnych częściach Wielkiej Brytanii znowu się ochłodzi. Mieszkańcy tych terenów doświadczą intensywnych i uciążliwych opadów śniegu. W Szkocji może spaść aż 15 cm białego puchu.

Z racji tego, że niskie ciśnienie będzie dominujące we froncie pogodowym obecnym nad Wielką Brytanią, niestabilne warunki atmosferyczne utrzymają się do początku przyszłego tygodnia.
środa, 07 marca 2018 09:56
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pożar na oddziale położniczym University Hospital w Coventry
  Czytaj następny artykuł:
Polski kierowca, został uznany winnym spowodowania śmierci ośmiu osób przez niebezpieczną jazdę?>