Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Policja prowadzi dochodzenie na temat listów nawołujących do „ukarania muzułmanów”
Policja prowadzi dochodzenie na temat listów nawołujących do „ukarania muzułmanów”
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja antyterrorystyczna prowadzi dochodzenie po tym, jak listy wzywające do ataku na muzułmanów zostały wysłane w całym kraju.

Policja w West Yorkshire otrzymała około sześciu doniesień o listach nawołujących do "Punish a Muslim Day", a użytkownicy mediów społecznościowych zgłosili otrzymanie takich listów również w Birmingham. Na ulotkach jest również napisana data – 3 kwiecień 2018.

Takie wiadomości zostały wysłane do wielu miejsc w całym kraju, najwięcej zgłoszeń otrzymały posterunki w: West Yorkshire, South Yorkshire, Leicestershire, Nottinghamshire i Metropolitan Police.

Członek Izby Gmin w Black Country, Ian Austin skomentował te doniesienia w Izbie Gmin: "To, co sprawia, że jesteś Brytyjczykiem, to nie to, jaki masz kolor skóry czy skąd pochodzili twoi rodzice lub jaką wyznajesz religię, ale wkład, który dajesz w nasz kraj. I nigdzie, wkład brytyjskich muzułmanów nie był tak wielki jak w West Midlands”.

"Dlatego właśnie spędzę 3 kwietnia, który został zidentyfikowany jako dzień nienawiści, odwiedzając jak najwięcej meczetów i ośrodków społecznych w całym regionie, aby zapewnić muzułmanom w całym regionie West Midlands wsparcie i solidarność. "Aby pokazać im, że jestem po ich stronie i mam nadzieję, że inni członkowie w tej Izbie będą robić to samo." – dodał Ian Austin.
wtorek, 13 marca 2018 07:44
 Czytaj poprzedni artykuł:
Irlandzki sąd wstrzymuje ekstradycję Polaka. Powodem łamanie demokracji w Polsce
  Czytaj następny artykuł:
Silne opady deszczu spowodowały podtopienia w niektórych częściach West Midlands