Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania „Każdy kto chce mieszkać w UK musi umieć mówić po angielsku do wyznaczonej daty”
„Każdy kto chce mieszkać w UK musi umieć mówić po angielsku do wyznaczonej daty”
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Rząd powinien wyznaczyć termin, do którego wszyscy mieszkający w Wielkiej Brytanii będą musieli umieć mówić po angielsku – twierdzi Dame Louise Casey, która sprawowała funkcję ekspertki ds. integracji w brytyjskim rządzie.

Według byłej urzędniczki tylko takie rozwiązanie może zachęcić do integracji imigrantów z Brytyjczykami.

Dame Louise, która napisała raport dla rządu w 2016 roku na temat integracji, powiedziała, że język angielski wymaga "znaczącego" wzmocnienia.

W raporcie przygotowanym w 2016 autorka twierdziła że Imigranci powinni składać przysięgę wierności brytyjskim wartościom, od razu po tym, jak wjadą do Zjednoczonego Królestwa.

W dokumencie można było przeczytać, iż skala i tempo imigracji są tak ogromne, że niektóre miasta oraz miasteczka przekształciły się w getta i obecnie są zupełnie nie do poznania. Autorka raportu Louise Casey twierdziła, że kolejne rządy ignorowały lub wręcz akceptowały szkodliwe, regresywne i stwarzające podziały praktyki kulturalne i religijne, ponieważ bały się oskarżeń o rasizm i islamofobię.

Według niej Imigranci powinni być też uczeni tego, jakie znaczenie w nowoczesnej Wielkiej Brytanii mają takie zjawiska, jak np. stanie w kolejce. Uważała że zbyt wielu przyjezdnych nie rozumie podstawowych zasad życia w UK, w tym konieczności bycia miłym oraz tego, kiedy należy wyrzucać śmieci.

Teraz kobieta twierdzi ze nie obchodzi jej w jakiej ktoś jest sytuacji i dlaczego ma problemy z angielskim, ponieważ według jej każda osoba w wieku produkcyjnym i szkolnym, która chce mieszkać w UK powinna umieć mówić w po angielsku.

Jej uwagi dotyczące jeżyka angielskiego pojawiły się, przed środową publikacją rządu w sprawie nowej strategii integracyjnej dla społeczności (Integrated Communities Strategy).
wtorek, 13 marca 2018 13:19
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wypadek w Walsall – nie żyją dwie osoby.
  Czytaj następny artykuł:
Gratka dla dzieci z Birmingham - w sierpniu do miasta zawita Paw Patrol Live?>