Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Spędził 18 lat w więzieniu. Okazało się że jest niewinny.
Spędził 18 lat w więzieniu. Okazało się że jest niewinny.
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Po 18 latach w więzieniu Tomasz Komenda wczoraj opuścił wrocławski areszt i razem z rodziną pojechał prosto do domu. Był skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Odsiadywał wyrok w Zakładzie Karnym w Strzelinie.

Na 42-latka przed aresztem czekała rodzina i przyjaciele. - Jestem najszczęśliwszą matką na świecie – wykrzyczała matka, gdy wsiadała z synem do samochodu.

Wrocławski sąd zdecydował, że Tomasz Komenda wyjdzie na wolność. Mężczyzna od 2000 roku przebywał w więzieniu. Został skazany za brutalny gwałt i zabójstwo nastoletniej Małgosi. Wczoraj prokuratura przekonywała, że 42-latek jest niewinny.

- Tomasz Komenda w dniu dzisiejszym jest wolnym człowiekiem. Dostał przedterminowe warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary. Dzisiaj opuści zakład karny i jest człowiekiem wolnym, natomiast czekamy na rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego, jaka będzie jego decyzja. Dzisiaj rozmawiamy o środkach probacyjnych. Przedmiotem postępowania przed Sądem Najwyższym jest zupełnie inny wniosek – wyjaśnił prokurator Dariusz Sobieski.

Źródło:x-news
piątek, 16 marca 2018 11:32
 Czytaj poprzedni artykuł:
Van bez hamulców, MOT, taxu i ubezpieczenia zatrzymany na M6
  Czytaj następny artykuł:
Wybuch w Leicester, był spowodowany podpaleniem przy pomocy benzyny.
?>