Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wybuch w Żabce w Leicester, oskarżeni nie przyznali się do winy.
Wybuch w Żabce w Leicester, oskarżeni nie przyznali się do winy.
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Trzech mężczyzn stanęło przed Sądem Koronnym Leicester za podpalenie i zabójstwo. Mężczyźni nie przyznali się do winy.

Śledczy ustalili jednak, że to właśnie oni odpowiadają za eksplozję, w której zginęło 5 osób, w tym dziewczyna jednego ze sprawców.

Oskarżeni to: Właściciel sklepu Aram Kurd, 33, z Hillary Place, Braunstone , Leicester, Hawkar Hassan, 32, z Eld Road, Coventry, pierwotnie uważany za pochodzącego z regionu East Anglia. Arkan Ali, 37, z Drake Close, Oldham

Sąd zadecydował że mężczyźni pozostaną w areszcie do kolejnej rozprawy, która odbędzie się 31 sierpnia w Sądzie Koronnym w Leicester.

Wybuch na Hinckley Road miał miejsce w 25 lutego około godziny 19:00. Eksplozja zniszczyła budynek, w którym znajdował się polski sklep Żabka oraz dwupoziomowe mieszkanie zlokalizowane nad sklepem.

Życie straciło 5 osób, Shane Ragoobeer (18 lat), i Sean (17 lat), Mary Ragoobeer (46 lat), matka Shane'a i Seana, wszyscy mieszkali w mieszkaniu nad polskim supermarketem. Leah Beth Reek (18 lat), która jest dziewczyną Shane'a, oraz 22-letnia Viktorija Ijevleva, która w czasie eksplozji pracowała w supermarkecie Żabka.
piątek, 06 kwietnia 2018 09:25
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pacjent po operacji w Birmingham "obudził się w schowku"
  Czytaj następny artykuł:
Wypadek na autostradzie M6 - duże opóźnienia w podróżowaniu