Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania, USA i Francja zaatakowały Syrię
Wielka Brytania, USA i Francja zaatakowały Syrię
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego na wojskowe obiekty w Syrii.

- Przed chwilą nakazałem siłom zbrojnym Stanów Zjednoczonych, by przeprowadziły precyzyjne uderzenia na cele związane z programem broni chemicznej syryjskiego dyktatora Baszara el-Asada - oznajmił w sobotę, 14 kwietnia nad ranem Donald Trump. W operacji wzięły także udział siły lotnicze Wielkiej Brytanii i Francji. Uderzenie trwało około godzinę.

"To słuszna decyzja": powiedziała Theresa May, dodała że dołączenie do USA i Francji w nalotach przeciw reżimowi syryjskiemu było "JEDYNYM" sposobem na powstrzymanie kolejnych okrucieństw chemicznych.

O godz. 4 rano czasu lokalnego doszło do ataku USA, Wielkiej Brytanii i Francji na cele w Syrii związane z produkcją i przechowywaniem broni chemicznej. Zbombardowano ośrodek badań naukowych w okolicy Damaszku, magazyny w pobliżu Homs oraz ośrodek dowodzenia. W ataku wykorzystano ponad 100 rakiet. Była to odpowiedź na przeprowadzony w ubiegłą sobotę atak chemiczny w kontrolowanej przez rebeliantów Dumie. Zginęło w nim około 60 osób. Syria i wspierająca ją Rosja zaprzeczyły, by doszło do użycia broni chemicznej.
sobota, 14 kwietnia 2018 10:20
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ciało 14-letniej Litwinki znaleziono w West Park w Wolverhampton.
  Czytaj następny artykuł:
Rodzice zabierają dzieci z lekcji religii, aby powstrzymać ich od nauki islamu, ostrzegają nauczyciele