Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Piękne okolice West Midlands
Piękne okolice West Midlands
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Piękna pogoda zachęca do podjęcia wyzwania i wyruszenia na wieś. National Trust poleca kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia, oto najpopularniejsze trasy spacerowe.

Clent Hills
Dzięki dużej ilości sadzawek, błotnistych kałuż i łąk znajdujące się w pobliżu Stourbridge Clent Hills są rajem dla psów. Spacer przez wzgórza zajmuje ok 40 minut i wiąże się z potrzebą pokonania kilku nierówności terenu. Nie ma potrzeby trzymania psa na smyczy (o ile jest dobrze wychowany). Regularnie rozmieszczone kosze i miski z wodą dostępne są na całej rozciągłości terenu.
http://www.nationaltrust.org.uk/clent-hills/things-to-see-and-do/view-page/item564986/

Dudmaston Hall i Dingle Walk

Dudmaston Hall położone w okolicy zabytkowego Bridgnorth stanowią przystań dla rodzinnych wypraw już od początków XVII wieku. Teren uatrakcyjniają liczne stawy z ich charakterystyczną dziką przyrodą: zaskrońcami, pluszczami (z rodziny wróblowatych) i ważkami. Spacer trwa ok 40 minut, prowadząc nas przez schody, zbocza i wąskie przejścia. Psy są mile widziane, jednak powinny być trzymane na smyczy.
http://www.nationaltrust.org.uk/article-1356404131907/Spacer wśród dzikiej przyrody parku Attingham

Park Attingham, znajdujący się nieopodal Shrewsbury, jest domem dla wielu dzikich zwierząt. Wypatrzeć można tam jelenie, wydry, łabędzie, kaczki i ważki, kryjące się w pobliżu wielu sadzawek. Po Attingham spacerujemy wzdłuż okrążającej go ścieżki. Trasa zajmuje ok 45 minut. 
http://www.nationaltrust.org.uk/article-1356403072065/

Spacer z Northycote Farm do Moseley Old Hall
Marsz tą trasą polecany jest szczególnie początkującym wędrownikom i rodzinom. Na trasie podziwiać można m.in. ruiny trybunału w Moseley Old zburzonego w XIX wieku. Jeśli spacerujesz z partnerem (lub kimś, kto jeszcze nim nie jest, ale chciałbyś, by był) pamiętaj, by przy opuszczaniu sądu w Moseley Old nie pominąć Kissing Gate! Spacer zajmuje ok godziny i prowadzi głównie leśnymi ścieżkami.
http://www.nationaltrust.org.uk/moseley-old-hall/things-to-see-and-do/view-page/item925337/

Spacer kanałami w Baddesley Clinton

Przyjemny powolny spacer przez malownicze wiejskie szlaki rozciągające się wzdłuż Grand Union Canal. Trasa wiedzie przez ustronny dworek Baddesley Clinton i teren kościoła Rowington. Spacer powinien zająć od 1,5 do 2 h (w zależności od nieprzewidywalnej angielskiej pogody!). 
http://www.nationaltrust.org.uk/baddesley-clinton/things-to-see-and-do/view-page/item932362/
sobota, 21 kwietnia 2018 07:06
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pijany pilot British Airways wyprowadzony z samolotu w kajdankach
  Czytaj następny artykuł:
Najgorętszy kwiecień w UK od 70 lat