Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Dinozaur Dippy - najsłynniejszy szkielet świata będzie można zobaczyć w Birmingham
Dinozaur Dippy - najsłynniejszy szkielet świata będzie można zobaczyć w Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Szkielet dinozaura, nazywany pieszczotliwie Dippy będzie można teraz oglądać w Birmingham Museum and Art Gallery.

Dinosaur Dippy, którego do 2017 roku można było zobaczyć w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie odbywa teraz tracę po Wielkiej Brytanii.

W Birmingham Dippy będzie wystawiony od 26 maja do 9 września. Aby go zobaczyć należy zarezerwować bilety, które są bezpłatne. Rezerwacji można dokonać na stronie http://www.birminghammuseums.org.uk

Szkielet Diplodocusa carnegii to 32-metrowa replika szkieletu Diplodocus carnegii z Muzeum Carnegie, wielkiego zauropoda odkrytego w 1877 roku, podczas tzw. wojen kostnych w USA - opisanego i nazwanego dopiero w 1901 roku.

Dinosaur Dippy przez lata był wystawiony w głównym holu Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności w 1905 roku, a od 1979 roku jego stałym miejscem ekspozycji był hol główny Muzeum.

W 2015 roku władze Muzeum Historii Naturalnej w Londynie ogłosiły że szkielet ogromnego Diplodocusa carnegii witającego zwiedzających w głównym holu pozostanie tam jedynie do lata 2017 roku. Po tym czasie zostanie usunięty z Hintze Hall, a w jego miejsce pojawi się zwisający z sufitu szkielet samicy płetwala błękitnego, największego zwierzęcia w historii Ziemi.
czwartek, 03 maja 2018 07:33
 Czytaj poprzedni artykuł:
Uzbrojony mężczyzna okradł sklep z gazetami w Moseley
  Czytaj następny artykuł:
Dwóch mężczyzn uzbrojonych w maczetę groziło grupie ludzi w Digbeth