Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 39-letni mężczyzna aresztowany pod zarzutem morderstwa 100-letniej Polki
39-letni mężczyzna aresztowany pod zarzutem morderstwa 100-letniej Polki
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
39-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem morderstwa 100-letniej Polki, która została zaatakowana w drodze go kościoła. Mężczyzna jest przesłuchiwany przez policję.

Do ataku na staruszkę doszło w poniedziałek (28 maja) rano w Derby. 100-letnia Zofia Kaczan szła do polskiego kościoła, gdy w pobliżu skrzyżowania St Chad's Road i Empress Road została zaatakowana od tyłu i przewrócona na ziemię.

Sprawca, wyrwał kobiecie zieloną torebkę wykonaną z imitacji skóry.

Kobieta upadając na chodnik doznała, złamania kości policzkowej i poważnego urazu karku, miała również wiele siniaków na twarzy. Polka została przewieziona do szpitala. Pomimo tego że lekarze twierdzili, że jej urazy nie zagrażają życiu, kobieta zmarła wczoraj rano.

Skradzioną torebkę kobiety znaleziono kilkaset metrów od miejsca zdarzania.

Pani Zofia Kaczan, która przeżyła holocaust, osiedliła się w Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej. Polka pracowała w fabryce tekstyliów Courtaulds w Spondon, jej mąż – w fabryce Rolls-Royce’a w Derby. Małżeństwo nie miało dzieci. Od dziesięciu lat pani Kaczan była wdową.


Policja poszukiwała kierowcy porzuconego Seata Leona o numerach rejestracyjnych SL02 KVZ Samochód ten był widziany w okolicy, w której doszło do ataku, policja odnalazła go 2 dni później na pobliskim parkingu.

Według policji kierowca tego samochodu może być sprawcą ataku lub posiadać informacje, pomocne w ujęciu sprawcy.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.
czwartek, 07 czerwca 2018 11:24
 Czytaj poprzedni artykuł:
House of Fraser ma zamknąć 31 sklepów, zagrożone 6 tys. miejsc pracy
  Czytaj następny artykuł:
Petycja - zakaz sprzedaży śmiercionośnych noży