Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W tym tygodniu poznamy szczegóły dotyczące rejestracji imigrantów z UE
W tym tygodniu poznamy szczegóły dotyczące rejestracji imigrantów z UE
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W tym tygodniu rząd opublikuje szczegóły dotyczące procesu, który będą musieli przejść imigranci z UE, aby pozostać w Wielkiej Brytani po brexicie.

Prawdopodobnie już jutro zostanie opublikowany wzór dokumentu "statement of intent" czyli "oświadczenie woli”, który będzie miał zastosowanie dla 3,4 miliona obywateli EU mieszkających w Wielkiej Brytanii.

W dokumencie tym każdy imigrant z krajów Uni Europejskiej będzie musiał wskazać dowody prawne na to że jest uprawniony do mieszkania i pracy w Wielkiej Brytanii po brexicie.

Jak podaje Guardian dokument ten prawdopodobnie będzie miał charakter "konsultacyjny", w którym się będzie wskazywać swój formalny status w UK, a dopiero na kolejnym etapie, będzie trzeba przedstawić dokumenty potwierdzające ten status.

Według byłej minister spraw wewnętrznych, Amber Rudd, wszelkie formalności związane z uzyskaniem statusu osoby osiedlonej "settled status", będą bardzo uproszczone. Amber Rudd twierdzi że "będzie to tak proste jak założenie konta online w sklepie obuwniczym LK Bennett".
środa, 20 czerwca 2018 12:46
 Czytaj poprzedni artykuł:
National Express oferuje darmowy bilet całodzienny dla każdego pasażera w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna dźgnięty nożem w Kingstanding