Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Dlaczego wybierać zagraniczne produkty, skoro można polskie?
Dlaczego wybierać zagraniczne produkty, skoro można polskie?
W ostatnich latach częstym widokiem na sklepowych półkach, zarówno w sieciowych marketach, jak i osiedlowych punktach, stały się produkty spożywcze pochodzące z Polski. W rezultacie, dokonując zakupów, możemy wybrać znane i cenione artykuły, niejednokrotnie przewyższające pod kątem jakości produkty zachodnich koncernów lub tzw. marek własnych. Niestety w innych obszarach życia, jak np. naprawy samochodowe, nasze pole manewru jest znacznie ograniczone. Na szczęście sytuacja ulega zmianie.

Śladem wyznaczonym przez producentów z branży spożywczej, coraz częściej podążają firmy działające w innych segmentach rynku, takich jak motoryzacja. Doskonałym przykładem jest wywodząca się z Wielkopolski firma Lumag – jeden z krajowych potentatów na rynku materiałów ciernych i klocków hamulcowych. W ostatnim czasie wytwarzane przez nią produkty marki Breck, przeznaczone dla pojazdów osobowych i lekkich dostawczych, trafiły do warsztatów w hrabstwie West Midlands.

„Podczas wymiany klocków hamulcowych warto poświęcić chwilę czasu na weryfikację części, która ma zostać zamontowana w naszym samochodzie. Produkty marek o trudnym do ustalenia pochodzeniu mogą okazać się najkorzystniejszym wyborem dla naszego portfela, ale na pewno nie dla bezpieczeństwa. W awaryjnej sytuacji na drodze te kilkadziesiąt centymetrów różnicy wynikających z jakości zastosowanych materiałów ciernych oraz zaawansowanych testów, które poprzedziły wprowadzenie produktu na rynek, mogą mieć kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia” – tłumaczy Marek Żak, prezes firmy Lumag.

Rozszerzenie obszaru dystrybucji produktów Breck o Birmingham jest kolejnym etapem w procesie budowania zaufania wśród polskich warsztatów działających na terenie Wielkiej Brytanii. Do tej pory ich asortyment w większości ograniczony był do produktów zachodnich producentów lub marek mogących konkurować jedynie ceną. W wyniku działań firmy, kierowcy zyskują możliwość zamontowania w swoich pojazdach, również klocków i tarcz hamulcowych polskiej marki. Ułatwienia dotyczą nie tylko dostępności produktów w warsztatach, ale również procesu zamawiania ich przez internet.

„Wszystkie klocki hamulcowe wytwarzane są w zlokalizowanej w Polsce fabryce. Nad ich jakością, którą rozumiemy jako zapewnienie wysokiej niezawodności oraz poziomu bezpieczeństwa, czuwają specjaliści zatrudnieni w wewnętrznym dziale Badań i Rozwoju. Lata doświadczenia pozwoliły stworzyć produkty, które jak wskazują nasze badania są wysoko cenione przez polskich kierowców. Chcemy, żeby mieli do nich dostęp niezależnie od tego czy mieszkają w Budzyniu czy w Birmingham”- dodaje Marek Żak.

Marka Breck powstała w 2003 roku jako część specjalizującej się w wytwarzaniu okładzin ciernych i klocków hamulcowych przeznaczonych dla pojazdów użytkowych firmy Lumag, która w tym roku obchodzi 30 lecie swojej działalności. Aktualnie oferta marki obejmuje ponad 500 produktów dostosowanych do różnych modeli pojazdów, zarówno marek popularnych jak i premium. Od dwóch ambasadorem Breck jest jeden z najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych w Polsce – Krzysztof Hołowczyc.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie - http://breck.pl/pl/breck/.
Produkty marki Breck można zamawiać za pośrednictwem firmy W Car Parts - http://www.wcarparts.com/.

Artykuł sponsorowany
czwartek, 16 sierpnia 2018 09:49
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dwa meczety w Birmingham zaatakowane podczas trwającej tam modlitwy
  Czytaj następny artykuł:
Sprawca ataku na brytyjski parlament mieszka w Birmingham