Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Pojawiła się nadzieja na drugie referendum w sprawie Brexitu?
Pojawiła się nadzieja na drugie referendum w sprawie Brexitu?

Jeremy Corbyn, przewodniczący brytyjskiej Partii Pracy, oznajmił, że poprze pomysł przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie Brexitu jeśli tylko członkowie Partii Pracy się na to zgodzą.

Według laburzystów jedynym wyjściem z trudnej sytuacji w jakiej jest teraz Wielka Brytania jest rozwiązanie rządu Theresy May i przeprowadzenie przedterminowych wyborów.


Jeśli w jeśli Partia Pracy doszłaby do władzy, to miałoby się wiązać z przeprowadzeniem ponownego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Sondaż przeprowadzony na grupie 1000 członków Partii Pracy wykazał, że aż 86 proc. z nich uważa, iż należy doprowadzić do drugiego referendum w sprawie Brexitu, a 90 proc. z nich opowiedziałoby się za pozostaniem w UE.

Nie wszyscy politycy Partii Pracy uważają jednak że referendum jest dobrym pomysłem.

John McDonnell, powiedział że jeśli nawet będzie referendum to nie może być ono za pozostaniem lub opuszczeniem Unii europejskiej bo Brytyjczycy już zabrali głos w tej sprawie.

Według niego drugie referendum w sprawie Brexitu, mogło by być tylko po to aby zdecydować, czy ludzie zgadzają się na proponowaną przez rząd umowę z krajami UE, czy też ją odrzucają.

poniedziałek, 24 września 2018 15:29
 

brexit


Czytaj poprzedni artykuł:
Ewakuowano Queen Elizabeth Hospital w Birmingham z powodu zagrożenia bombowego
  Czytaj następny artykuł:
15 latka zmarła po zjedzeniu bagietki na lotnisku Heatrow