Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania EE i Virgin Media ukarane grzywną w łącznej wysokości 13,3 mln funtów za nadmierne obciążanie klientów
EE i Virgin Media ukarane grzywną w łącznej wysokości 13,3 mln funtów za nadmierne obciążanie klientów

EE i Virgin Media zostały ukarane grzywną w łącznej wysokości 13,3 miliona za nadmierne obciążanie klientów, którzy wcześniej przerwali kontrakty za Internet i telefon.

Organ państwowy kontrolujący i nadzorujący rynek mediów i telekomunikacji - Ofcom powiedział, że około 400 000 klientów EE, którzy wcześniej zakończyli swoje kontrakty, otrzymało zbyt wysokie rachunki, w sumie klienci zapłacili o 4, 3 miliona funtów za dużo.

Około 82 000 klientów Virgin Media zostało obciążonych zbyt wysokimi rachunkami i w sumie zapłacili prawie 2, 8 miliona funtów za dużo.


"EE i Virgin Media złamały nasze zasady, nadmiernie obciążając ludzi, którzy wcześniej zakończyli swoje kontrakty”- powiedział Gaucho Rasmussen, dyrektor ds. dochodzeń i egzekwowania prawa w Ofcom.

EE została ukarana grzywną w wysokości 6, 3 mln funtów po tym, jak Ofcom stwierdził, że w ciągu sześciu lat firma nie określiła opłat, jakie musiałby uiścić jej klient, gdyby przedwcześnie rozwiązał swój kontrakt.

Grzywna dla Virgin Media wyniosła 7 mln funtów, jak poinformował Ofcom firma musi zapłacić dodatkową kwotę 25 000 funtów za dostarczenie niepełnych informacji do regulatora.

piątek, 16 listopada 2018 08:10
 Czytaj poprzedni artykuł:
Donald Tusk: Jesteśmy przygotowani na to, że do Brexitu nie dojdzie
  Czytaj następny artykuł:
Morawiecki: Najważniejsze dla nas są prawa Polaków w Wielkiej Brytanii