Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, TUI, BA, easyJet: Ekspert zdradza, jak oszczędzić setki funtów podczas podroży

Jeśli klikniesz link w tym artykule, możemy uzyskać przychody z programu partnerskiego.

Liczba wyszukiwań hasła „tanie wakacje” w Internecie wzrosła w ciągu ostatniego roku o 151 procent, a wielu turystów szuka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas zagranicznych podróży.

Niestety inflacja i kryzys związany ze wzrostem wzrost kosztów życia powoduje, że w kieszeniach mieszkańców Wielkiej Brytanii zostaje coraz mniej pieniędzy na upragnione podróże.


Jednak z pomocą przychodzi ekspert Jonathan Merry, dyrektor naczelny międzynarodowej porównywarki przelewów pieniężnych MoneyTransfers, który podzielił się zbiorem wskazówek dla osób, chcących obniżyć koszty wakacji.

Korzystając z tych wskazówek, podróżni mogą jak najlepiej wykorzystać swój budżet.

Rezerwacja lotów za wcześnie lub za późno

Można łatwo założyć, że wczesna rezerwacja lotów zapewni oszczędności. Jednak zbyt wczesne zarezerwowanie lotu może w rzeczywistości kosztować więcej, ponieważ linie lotnicze często obniżają ceny lotów bliżej daty wylotu.

Jednak czekając zbyt długo, ceny mogą wzrosnąć z powodu dużego popytu.

Badania wykazały, że rezerwacja z około 3 lub 4-miesięcznym wyprzedzeniem jest najtańsza.

Wybór złego dnia.

Wiadomo, że piątkowe wieczory i weekendy są najdroższymi dniami lotów, a większość linii lotniczych pobiera wyższe opłaty za loty w te dni.

Wybierając lot w środku tygodnia, można zaoszczędzić ogromne kwoty.

Odbierz cashback.

Jeśli rezerwujesz wakacje, sprawdź, czy możesz odzyskać cześć pieniędzy, które za nie zapłaciłeś.

Większość biur podróży współpracuje ze stronami oferującymi cashback. Przykładowo Thomas Cook, TUI, On the Beach i tysiące innych firm podróżniczych współpracuje ze stroną Top Cashback, która oferuje zwrot części podróży.


Kupując teraz wakacje na wyspach kararyjskich z TUI przez tę stronę, możesz dostać 4 procent zwrotu pieniędzy. Jeśli wakacje kosztują 2000 GBP, oszczędzasz 80 GBP.

Dlatego warto założyć konto na stronie Top Cashback, aby porównać oferty różnych biur turystycznych i oszczędzać pieniądze.

Poniżej link do rejestracji w serwisie:

Top Cashback

Wybór polisy ubezpieczenia podróży

Pomimo tego, że niektóre ubezpieczenia podróżne kosztują zaledwie kilka funtów, wielu wczasowiczów z Wielkiej Brytanii często zakłada, że nie będą potrzebować ubezpieczenia podróżnego na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń, ryzykując rachunki w wysokości tysięcy funtów, jeśli coś pójdzie nie tak.


Zdarzenia te mogą obejmować choroby, obrażenia, kradzież kosztowności i odwołania lotów, dlatego zawsze warto kupić polisę.

Kupując polisę, warto również skorzystać ze strony Top Cashback lub podobnych stron.

Porównywanie cen hoteli/lotów

Warto sprawdzać loty w różnych liniach lotniczych, czasami można zaoszczędzić kolosalną sumę, lecąc na wakacje (przykładowo) tanimi liniami Ryanair, ale wracając innymi liniami.

Warto też rozważyć loty z przesiadką, bardzo często, zwłaszcza przy długich trasach jest to opłacalne.

Jeśli się często sprawdza i monitoruje ceny, warto wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki internetowej.

Właściwy wybór waluty

Będąc już na wakacjach i płacąc kartą, unikaj płacenia w funtach szterlingach, a zamiast tego zawsze płać w lokalnej walucie kraju, aby uniknąć wysokich kursów wymiany.

Płacenie w funtach, a nie w lokalnej walucie może być kuszące, gdy sprzedawca daje taką możliwość. Może to jednak potencjalnie kosztować około 5 procent więcej.


Zawsze sprawdzaj przed wyrażeniem zgody na transakcję kartą i nalegaj na płacenie w lokalnej walucie, aby uniknąć takich opłat.

Właściwy wybór karty bankowej

Przed podróżą zawsze sprawdź, czy bank pobiera opłaty za korzystanie z karty za granicą.

Niektóre banki pobierają opłaty od wszystkich zakupionych przedmiotów i transakcji kartą bankomatową za granicą.

Bagaż z nadwagą

Opłaty za nadwagę bagażu mogą być kosztowne, więc zawsze zważ wszystkie torby przed przybyciem na lotnisko.

Staraj się nosić wszystkie nieporęczne elementy odzieży i obuwia, takie jak kurtki lub buty sportowe, aby uniknąć konieczności ich pakowania.

Zwiedzanie atrakcji i podróżowanie w godzinach szczytu

Często atrakcje turystyczne pobierają wyższe opłaty w godzinach szczytu, które zwykle są weekendami.

Zobacz też:


Niektóre kraje oferują bezpłatny wstęp do muzeów w określone dni, na przykład Barcelona oferuje bezpłatny wstęp do większości muzeów w pierwszą niedzielę każdego miesiąca.

Większość muzeów oferuje również godziny zwiedzania poza godzinami szczytu, więc planowanie wizyt wczesnym rankiem lub późnym wieczorem może również pomóc zaoszczędzić pieniądze – nie wspominając o uniknięciu tłumów.

Zjedz obiad z mieszkańcami.

Warto jeść jak miejscowi na wakacjach, nie tylko dla lepszej ceny, ale także dla lepszych wrażeń z podróży. Restauracje w turystycznych kurortach praktycznie zawsze będą miały wyższe ceny i gorszą jakość jedzenia w porównaniu do lokali odwiedzanych często przez miejscowych.podróże, inflacja, oszczędzanie

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Głosowanie nad wotum nieufności dla Borisa Johnsona możliwe już w tym tygodniu
 Czytaj następny artykuł:
Książę Karol złożył wzruszający hołd „mamusi” za „lata bezinteresownej służby”


// //