Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Aby pomieścić nowych imigrantów, potrzebne będą dwa miasta wielkości Leeds
Aby pomieścić nowych imigrantów, potrzebne będą dwa miasta wielkości Leeds
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dwa miasta wielkości Leeds byłyby potrzebne, by pomieścić imigrantów, którzy przyjadą do UK w ciągu następnej dekady. Tak duże zapotrzebowanie może doprowadzić do znacznej podwyżki na rynku nieruchomości.

Analitycy z niezależnego House of Commons Library przewidują, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat imigranci będą potrzebować 629 tysięcy nowych mieszkań i domów. Takie prognozy są dużą presją dla Davida Camerona, który obiecywał zmniejszyć imigrację netto do kilkudziesięciu tysięcy rocznie. Już wcześniej Theresa May, minister spraw wewnętrznych i Nick Boles, minister do planowania, ostrzegali że wraz z większą liczbą imigrantów, zwiększać się będą ceny domów.

Alp Mehmet, wiceprzewodniczący MigrationWatch tłumaczy, że to logiczna zależność: jeżeli popyt wzrasta, a podaż pozostaje na stałym poziomie, to ceny muszą być wyższe. To sytuacja niekorzystna szczególnie dla młodych osób i tych, które dopiero będą kupować swoją pierwszą nieruchomość.

Od 2004r. do UK przybyło 1,8 mln imigrantów, a imigracja netto swój szczyt osiągnęła w 2010r, kiedy przyjezdnych było 250 tysięcy. Imigranci stworzyli 795 tysięcy nowych gospodarstw domowych, o dwie trzecie więcej niż w poprzedniej dekadzie. House of Commons Library ocenia, że w ciągu kolejnych dziesięciu lat na wyspy przyjedzie kolejne 1,4 miliona osób, a zapotrzebowanie na domy wzrośnie o kolejne 626 tysięcy. Dla porównania, w Leeds jest 320 tysięcy mieszkań i domów.

Taki masowy przyjazd imigrantów wpływa na ceny domów. Carlos Varga-Silva z Oxford University`s Migration Observatory tłumaczy, że większość imigrantów najpierw wynajmuje mieszkania, dlatego początkowo wzrosną ceny wynajmu nieruchomości. Część z imigrantów zostanie tutaj na stałe i zacznie rozglądać się za kupnem własnego mieszkania i wówczas bezpośrednio wpłyną na ceny nieruchomości. Podwyżki cen mogą zaś sprawić, że na kupno lub wynajem nie będzie stać rodowitych Brytyjczyków, którzy wówczas zwrócą się w kierunku mieszkań socjalnych.
poniedziałek, 24 lutego 2014 09:18
 Czytaj poprzedni artykuł:
Muzyczna amfetamina - relacja i zdjęcia z konceru Peji
  Czytaj następny artykuł:
W latach 80 usunięto w tajemnicy ponad tysiąc ciał pogrzebanych przy Broad Street