Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Doskonała jakość wody na brytyjskich plażach
Doskonała jakość wody na brytyjskich plażach
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Woda w 73% kąpielisk morskich ma świetną jakość – to najnowszy rekord Wielkiej Brytanii. Coroczny raport Good Beach Guide pokazuje, gdzie najlepiej się wykąpać.

Raport przygotowany przez Marine Conservation Society wykazuje, że tak świetna jakość kąpielisk w 2013r. to zasługa suchego lata i braku opadów, które spłukiwałyby zanieczyszczenie z miast na wybrzeże. Woda w 538 z 734 brytyjskich kąpielisk morskich była lepsza niż zakładają standardy. To o 135 miejsc lepszy wynik niż przed rokiem.
MCS ocenia wodę w czterostopniowej skali: rekomendowana, zgodna z wytycznymi, spełniająca kryteria i nie spełniająca. Między majem a wrześniem 2013r. tylko 14 kąpielisk nie spełniło norm (w porównaniu do 42 przed rokiem).

Wszystkie plaże w Północno-Wschodniej i Południowo-Wschodniej Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej spełniały standardy. Na czele listy znajduje się Anglia południowo-zachodnia z odsetkiem doskonałych plaż na poziomie 88%. Po drugiej stronie jest Isle of Mann, gdzie tylko 26% plaż zostało ocenionych tak wysoko – o 16% więcej niż w roku ubiegłym. Jedynie w Channel Islands zmniejszyła się liczba świetnych plaż: z 19 do 18. 

Zgodnie z unijnymi przepisami, za dwa lata na plażach, które nie spełniają kryteriów, będą musiały wisieć specjalne tablice informujące o niebezpieczeństwie kąpieli w takim miejscu.
wtorek, 15 kwietnia 2014 10:28
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna ugodzony nożem w Erdington
  Czytaj następny artykuł:
Działka na sprzedaż na Benefit Street za 20 tys. funtów


Ankieta

Czy uważasz, że 11 grudnia parlament brytyjski poprze umowę w sprawie brexitu?