Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Najniebezpieczniejsze zawody w Wielkiej Brytanii
Najniebezpieczniejsze zawody w Wielkiej Brytanii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Niektóre prace są bardziej niebezpieczne niż możemy sobie to wyobrazić. Inne mogą zaskoczyć cię liczbą wypadków. Oto ciekawa lista najniebezpieczniejszych zawodów.

Pracownik budowlany
W latach 2012 – 2013 aż 39 dziewięciu pracowników budowlanych zginęło w trakcie pracy, a najczęstszą przyczyną zgonów był upadek z wysokości. Od 2001r. w UK zginęło więcej robotników na budowach niż brytyjskich żołnierzy w Afganistanie.

Śmieciarze
Praca śmieciarza nie należy do najprzyjemniejszych, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że może prowadzić także do wypadków śmiertelnych. Według danych Health and Safety Executive w latach 2012 – 13 przy zbiórce, przetwarzaniu i pozbywaniu się odpadów zginęło 10 osób. Oznacza to, że rocznie ginie 7,8 na 100 tysięcy pracowników.

Rolnicy
Uprawa roślin, leśnictwo i rybołówstwo to najniebezpieczniejsze zajęcia dla pracowników fizycznych – aż jeden na pięć śmiertelnych wypadków przy pracy dotyczy właśnie tych branż. Z 29 śmiertelnych wypadków, do których doszło w latach 2012 – 13, niemal połowę stanowili rolnicy, a kolejne 17% zatrudnieni przez nich pracownicy. 5 osób zostało zabitych przez zwierzęta, pięć utonęło lub zmarło przez uduszenie.  

Górnik
Na terenie UK obecnie funkcjonują tylko trzy głębokie kopalnie, ale ta branża nadal stanowi spore zagrożenie dla robotników. W latach 2012 – 13 doszło tutaj do 2 wypadków śmiertelnych i  150 uszkodzeń ciała. Ze względu na niewielkie rozmiary branży, śmiertelność wśród pracowników jest tutaj najwyższa i wynosi 9,6 na 100 tysięcy pracowników.

Sprzedawca sklepowy
Tutaj nie zanotowano co prawda żadnych zgonów w czasie pracy w latach 2012 – 13, ale na 7.000 wypadków, które przytrafiły się sklepikarzom, aż 1.619 zostało uznanych za ciężkie. Praca sprzedawcy jest szczególnie niebezpieczna, jeśli dochodzi do napadów na sklep.

Mechanik
Wśród mechaników i sprzedawców samochodowych doszło do 8 wypadków śmiertelnych i 300 niezagrażających życiu.

Nauczyciel
Według HSA edukacja to najbardziej kontuzjogenny sektor, a w 2012 – 13 doszło tutaj do 1.736 groźnych, ale nie zagrażających życiu, wypadków. W omawianym terminie nie było żadnych zgonów przy pracy.  Jest to jednak zawód bardzo narażony na stres.

Bibliotekarz
To może wydawać się mało prawdopodobne, ale w zeszłym roku jedna osoba zmarła przy pracy w „bibliotece, muzeum, archiwum itp.”. Doszło też do 46 wypadków.

Agent nieruchomości
Okazuje się, że również praca agenta nieruchomości znajduje się na liście najniebezpieczniejszych zawodów wykonywanych na Wyspach. Doszło tu do 4 wypadków śmiertelnych oraz 70 innych groźnych wypadków.
środa, 28 maja 2014 05:30
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polacy pobierają najwięcej zasiłku
  Czytaj następny artykuł:
Do angielskich szkół uczęszcza 63275 polskich dzieci