Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania opuści UE, jeśli nic się nie zmieni
Wielka Brytania opuści UE, jeśli nic się nie zmieni
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Philip Hammond, Minister Spraw Zagranicznych, stwierdził, że jeżeli Unia Europejska nie odda Wielkiej Brytanii uprawnień do decydowania o sobie, to Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem wspólnoty.

Nowy Minister powiedział też, że obecna zależność między wspólnotą a Wielką Brytanią jest nie do zaakceptowania i dodał, że jeżeli nic w tej kwestii się nie zmieni, to jest pewien, w jaki sposób zagłosują Brytyjczycy w referendum planowanym na 2017r.

Wcześniej Hammond powiedział, że sam głosowałby za opuszczeniem Unii. Pytany o to, czy dalej tak uważa po otrzymaniu stanowiska ministra odpowiada, że status quo nie leży w interesie Wielkiej Brytanii i dlatego trzeba renegocjować warunki traktatu. Teraz nadeszła pora na znaczące zmiany w Europie, które będą nie tylko przyjazne dla UK, ale również w lepszy sposób odpowiedzą na problemy nowoczesnej Europy.

Minister dodaje też, że jego zadaniem jest negocjacja tych zmian i dopiero, gdy cały proces zostanie zakończony, rząd będzie mógł stwierdzić, które rozwiązanie jest najkorzystniejsze i rekomendować je obywatelom.
poniedziałek, 21 lipca 2014 07:20
 Czytaj poprzedni artykuł:
1500 nowych miejsc pracy w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
66 tys. miejsc pracy powstało dzięki zagranicznym firmom?>