Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania UK nie wprowadzi obowiązku badania pasażerów przylatujących z krajów objętych wirusem Ebola
UK nie wprowadzi obowiązku badania pasażerów przylatujących z krajów objętych wirusem Ebola
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Wielka Brytania nie wprowadzi obowiązku badania pasażerów, przylatujących z krajów objętych wirusem Ebola, pomimo że to właśnie UK jest państwem, do którego przyjeżdża najwięcej osób z zagrożonych państw.

W najbliższy weekend, obowiązek badania zostanie wprowadzany na niektórych amerykańskich lotniskach, jednak władze w UK uważają, że tutaj nie jest to konieczne. Badanie to bardzo prosty test – oparty na mierzeniu temperatury. Gdy któryś z pacjentów ma podwyższoną temperaturę wypełnia kwestionariusz jakie kraje odwiedzał ostatnio oraz opisuje historię medyczną. Jeżeli wyniki są niepokojące, przeprowadzane są dalsze badania.

Mimo że wszystkie loty bezpośrednie z trzech krajów objętych epidemią do Londynu zostały zawieszone, to i tak około 6.000 osób z rejonów zagrożonych przylatuje każdego miesiąca do UK. Wykupują lot z przesiadką w Brukseli, Paryżu lub Nigerii, a następnie lecą do Heathrow lub Gatwick.
 
Po raz pierwszy takie procedury zostały zastosowane w 2002r. z powodu epidemii SARS. Tym razem jednak Downing Street uważa, że są inne – bardziej skuteczne – metody walki z epidemią niż testy przeprowadzane w samolocie. Rząd dodaje jednak, że kwestia monitorowania nie została jeszcze całkowicie wykluczona.
W USA, kontrole rozpoczną się na pięciu najważniejszych lotniskach: John F. Kennedy w Nowym Jorku, Newark w New Jersey, Washington Dulles w Waszyngtonie, O’Hare w Chicago i Hartsfield-Jackson w Atlancie. Wszyscy pasażerowie podróżujący z Liberii, Sierra Leone i Gwinei będą mieli mierzone temperatury oraz będą musieli odpowiedzieć na pytania zadane w kwestionariuszach medycznych.
czwartek, 09 października 2014 07:12
 Czytaj poprzedni artykuł:
Przyznawanie miejsc w szkołach za pomocą loterii
  Czytaj następny artykuł:
"Japanese Knotweed" zagrożeniem dla mieszkańców Stechford?>