Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania UK wprowadza badanie na lotniskach - w Macedonii zmarł Brytyjczyk z objawami wirusa Eboli
UK wprowadza badanie na lotniskach - w Macedonii zmarł Brytyjczyk z objawami wirusa Eboli
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Po wiadomości, że w stolicy Macedonii zmarł obywatel Wielkiej Brytanii, który miał symptomy zarażenia wirusem Ebola, a w szpitalu przebywa jeszcze jeden Brytyjczyk z podobnymi objawami, Downing Street wprowadza kontrole na lotniskach. Na razie dotyczyć to będzie tylko lotniska w Heathrow i Gatwick.

Pasażerowie podróżujący z najbardziej zagrożonych wirusem krajów - Liberii, Sierra Leone i Gwinei - będą proszeni o poddanie się badaniu.

Badanie to bardzo prosty test – oparty na mierzeniu temperatury. Gdy któryś z pacjentów ma podwyższoną temperaturę wypełnia kwestionariusz jakie kraje odwiedzał ostatnio oraz opisuje historię medyczną. Jeżeli wyniki są niepokojące, przeprowadzane są dalsze badania.

Przedstawiciel macedońskiego ministerstwa zdrowia powiedział, że mężczyzna przyleciał do Macedonii tydzień temu. W czwartek trafił do szpitala, gdzie zmarł kilka godzin później. Brytyjczyk miał gorączkę, krwotoki wewnętrzne i wymiotował. Jego stan szybko się pogarszał.
piątek, 10 października 2014 06:48
 Czytaj poprzedni artykuł:
11 rannych w kolizji mini busa z osobówką
  Czytaj następny artykuł:
Zagraniczni kierowcy będą ścigani za niezapłacone mandaty i podatek drogowy?>