Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Za nami najzimniejsza noc tej zimy
Za nami najzimniejsza noc tej zimy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Temperatura w szkockim regionie Highlands spadła w nocy do -11 st. C - donoszą brytyjskie media. Była to w wielu miejscach najzimniejsza noc w sezonie zimowym. Służby pogodowe wydały ostrzeżenia.

Około godz. 5 czasu lokalnego termometry w Loch Glascarnoch wskazywały -11 st. C, natomiast po godz. 7 -12 st. C. Na wielu innych obszarach Wielkiej Brytanii także panowała ujemna temperatura. Termometry wskazywały -7 st. C w Dalwhinnie, -6 st. C w Sennybridge, -4 st. C w Katesbridge oraz w Manchesterze, -2 st. C w Leek i Staffordshire, Cambridge, Frittenden. Jedynie w południowo-wschodniej oraz we wschodniej Anglii mróz nie wystąpił. Jak podaje BBC, dla wielu Brytyjczyków była to najzimniejsza noc tej zimy.

Od niedzieli ostrzeżenia pogodowe obejmują południe Wielkiej Brytanii. Alert trzeciego stopnia (w czterostopniowej rosnącej skali) obowiązuje w sześciu regionach: North East, East Midlands, Anglia Wschodnia, West Midlands, North West England oraz Yorkshire i Humber. Alarmy obowiązują do wtorkowego południa. Według lokalnych synoptyków na obszarach wiejskich północnej Szkocji temperatura może spaść do -12 st. C, a w miastach do -10 st. C.

Na wtorek wieczór i środę w Birmingham i West Midlands przewidywane są opady śniegu.Policja apeluje do kierowców, aby dostosowali prędkość do warunków panujących na drogach.


Źródło:tvn24.pl
poniedziałek, 19 stycznia 2015 11:55
 Czytaj poprzedni artykuł:
Cierpiący na depresję Brytyjczyk zamordował młodą Polkę
  Czytaj następny artykuł:
Video: Fox News przeprosiło za słowa "Birmingham is a Muslim-only city"