Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania wyśle doradców wojskowych na Ukrainę
Wielka Brytania wyśle doradców wojskowych na Ukrainę
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Premier David Cameron ogłosił, że Wielka Brytania wyśle doradców wojskowych na Ukrainę. W sumie ma ich być 75.

Podjęcie działań w kierunku większego zaangażowania w pomoc Ukrainie rozważane było od minionych świąt Bożego Narodzenia. Decyzję o wysłaniu doradców ogłoszono wczoraj. Brytyjczycy po raz pierwszy pojawią się na Ukrainie od rozpoczęcia walk we wschodniej części tego kraju.

Biuro premiera poinformowało, że krok ten jest nie tylko zwykłą odpowiedzią na prośby władz ukraińskich o wsparcie, ale także sygnałem dla Putina, że Wielka Brytania nie będzie tolerować dalszych prób przejęcia przez Rosjan terytoriów innego państwa.

Pierwsza grupa uda się do Kijowa jeszcze w tym tygodniu. Będzie liczyła 30 osób, z czego 25 z nich dostarczy wiedzę z zakresu medycyny, logistyki, technik wywiadowczych oraz szkolenia piechoty. Niedługo potem dołączy do nich kolejna grupa osób, która zajmie się treningiem żołnierzy.

Szef brytyjskiego rządu oświadczył, że jeśli Unia Europejska zawiedzie Ukrainę, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Cameron przewiduje, że Rosjanie mogliby skierować swoją agresję na kraje bałtyckie lub Mołdawię.
środa, 25 lutego 2015 07:25
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja coraz częściej używa paralizatorów wobec nastolatków
  Czytaj następny artykuł:
Bezdomny Polak gra w hitowym przedstawieniu Royal Exchange Theatre w Manchesterze