Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Sąd Najwyższy skrócił wyrok nastolatków, którzy doprowadzili do śmierci bezdomnego Polaka
Sąd Najwyższy skrócił wyrok nastolatków, którzy doprowadzili do śmierci bezdomnego Polaka
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Wyrok wydany na dwójkę nastolatków, którzy podłożyli ogień pod opuszczony budynek i przyczynili się do śmierci bezdomnego Polaka, został skrócony.

10 czerwca 2013 roku 15-letni chłopiec i 17-letnia dziewczyna podłożyli ogień pod dawną siedzibę Croydon Sea Cadets w Waddon. Nie wiedzieli, że w środku śpi bezdomny Sylwester Modzelewski. Mężczyzn zmarł.

Croydon Crown Court orzekł w ubiegłym roku, że nastolatki są winne nieumyślnego spowodowania śmierci, a sędzia McKinnon skazał ich na trzy lata w zamknięciu - pisze Croydon Advertiser.

Prawnicy oskarżonych wnieśli apelację, którą rozpatrzył Sąd Najwyższy. Ich starania przyniosły efekt. 17 lutego sędzia lord Thomas of Cwmgiedd poinformował, że 17-latka bardzo dobrze przechodzi resocjalizację i przeniesienie jej do zakładu karnego dla dorosłych wiązałoby się z ryzykiem zaprzepaszczenia efektów. Dlatego jej wyrok został skrócony o rok. W związku z tym, że 15-latek był jednakowo winny, jego kara także będzie krótsza o 12 miesięcy.
środa, 18 marca 2015 12:39
 Czytaj poprzedni artykuł:
"Islam must die’" - kolejne graffiti na budynkach University of Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Uczeń z West Midlands wygrał konkurs na zaprojektowanie monety jednofuntowej