Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Libijski przestępca nie zostanie deportowany bo jest alkoholikiem
Libijski przestępca nie zostanie deportowany bo jest alkoholikiem
Libijczyk, który jest notorycznym przestępcą  i alkoholikiem nie może zostać deportowany do swojej ojczyzny, bo tam spotkałby się z surową karą.

Przestępca, który popełnił ponad 70 wykroczeń może pozostać w Wielkiej Brytanii, ponieważ jest alkoholikiem. W Libii picie jest zakazane i zagrożone fizyczną karą i więzieniem.

53-latek przyjechał do UK w 1981 roku, by studiować inżynierię. Oprócz krótkiego okresu pomiędzy sierpniem 1993 a październikiem 1994 roku, cały czas przebywa na Wyspach. W ciągu tych lat zdołał popełnić 78 przestępstw. Brytyjski wymiar sprawiedliwości nie podaje jednak charakteru tych wykroczeń. Oceniono natomiast, że prawdopodobnie są one konsekwencją alkoholizmu - pisze Daily Mail.

Home Office wysłało do mężczyzny znanego tylko jak H.U. (sąd nakazał trzymać jego dane w tajemnicy) pięć listów z ostrzeżeniem o deportacji. W lipcu 2008 roku Libijczyk otrzymał decyzję o deportacji. Odwołał się od niej argumentując, że łamie to jego prawa człowieka. Nie potrzymało go to też przed zaprzestaniem przestępczej działalności, dlatego nowy nakaz deportacji został wydany w styczniu 2013 roku.

Sąd, mimo że określił jego zachowanie, jako haniebne zdecydował, że mężczyzna nie zostanie wydalony z Wielkiej Brytanii.
wtorek, 28 kwietnia 2015 07:16
 Czytaj poprzedni artykuł:
Przerażenie po śmierci nastolatka – mieszkańcy Northfield boją się wychodzić z domów
  Czytaj następny artykuł:
Skandaliczny błąd lekarzy z Wolverhampton – zoperowali zdrową kobietę