Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Dyrektorka szkoły z Ilford zwolniona za rasizm i dręczenie pracowników
Dyrektorka szkoły z Ilford zwolniona za rasizm i dręczenie pracowników
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dyrektorka jednej ze szkół podstawowych w Essex została zwolniona po tym, jak udowodniono jej niewłaściwe zachowanie, w tym obrażanie podwładnych na tle rasowym.

Sprawa dotyczy 49-letniej Anupe Hanch, która zarządzała Gearies Junior School w Ilford przez siedem lat – informuje „Daily Mail”. Jak dowiedziono w toku postępowania prowadzonego przez National College for Teaching and Leadership kobieta dopuściła się serii niewłaściwych zachowań.

Na liście jej win znajdują się m.in. rasistowskie komentarze – podczas przeglądania CV kandydatów na nauczycieli oświadczyła, że jeśli będą mieli w szkole więcej muzułmanów, wszystko zacznie wyglądać jak Al-Jazeera; dręczenie podwładnych – jedną z nauczycielek zamknęła na trzy godziny w swoim gabinecie, obrażała nauczyciela pochodzącego z Polski, kolejnej powiedziała, że chętnie ucięłaby głowę innego nauczyciela; zachęcanie podległych jej osób oraz uczniów do rezygnowania z dni wolnych podczas świąt religijnych; niewłaściwie zachowanie wobec uczniów – do jednego z nich krzyczała: „Czy chcesz zostać pedofilem?”, „Czy chcesz zostać zboczeńcem?”, „Czy lubisz dotykać kobiecych piersi?”.

Hanch konsekwentnie nie przyznawała się do winy, ale po przesłuchaniu świadków i dwutygodniowym dochodzeniu, zarzuty udowodniono. Kobieta została zwolniona z pracy. 3 czerwca jej przełożeni zbiorą się ponownie, by zdecydować o tym, czy podjęte zostaną dalsze kroki.
W Gearies Junior School uczy się około 336 dzieci w wieku od 3 do 11 lat.
piątek, 15 maja 2015 06:49
 Czytaj poprzedni artykuł:
Jaguar Land Rover rozbuduje fabrykę w Wolverhampton
  Czytaj następny artykuł:
16-latek zraniony nożem podczas bójki w parku w Walsall