Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rekordowa liczba wyroków za przemoc wobec kobiet
Rekordowa liczba wyroków za przemoc wobec kobiet
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Rekordowa liczba osób w Anglii i Walii została skazana za przestępstwa wobec kobiet i dziewcząt – wynika z raportu przygotowanego przez Crown Prosecution Service (CPS).

W ciągu dwunastu miesięcy, do kwietnia tego roku, wydano 107 tys. wyroków, o 16 tys. więcej niż w poprzednim okresie. Wzrost zanotowano w niemal każdej kategorii – gwałcie, przemocy domowej i stalkingu - informuje BBC.

Z dokumentu dowiadujemy się, że bardzo popularnym schematem jest kontaktowanie się z potencjalnymi ofiarami przez internet i przesyłanie im nieprzyzwoitych obrazów i wiadomości. W jednym przypadku mężczyzna używał komunikatorów dostępnych na portalach społecznościowych, by zapoznawać kobiety, które potem gwałcił. Inny mężczyzna wysłał ponad 700 zawierających groźby wiadomości do kobiety, którą znalazł na portalu randkowym i która nie odpowiedziała na jego maila.

W ciągu dwunastu miesięcy zanotowano największą w historii liczbę skazanych za przemoc domową – 68,601, gwałt – 2,581, napastowanie seksualne – 7,591, przemoc honorową – 129 i znęcanie się nad dziećmi – 7,469. Zwiększyła się liczba wyroków za prześladowanie i stalking – łącznie było ich ponad 12 tys.
czwartek, 25 czerwca 2015 08:05
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kierowca autobusu miejskiego nie zabierał z przystanku muzułmanów
  Czytaj następny artykuł:
Największy sklep Marks & Spencer w West Midlands zostanie otwarty w Longbridge?>