Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wysokie temperatury staną się w UK normą – informują brytyjscy synoptycy
Wysokie temperatury staną się w UK normą – informują brytyjscy synoptycy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Synoptycy z Met Office ogłosili, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni się przyzwyczajać, że z roku na rok pory letnie będą coraz cieplejsze, a zimy coraz bardziej łagodne.

Pod koniec stulecia, takie temperatury, jakich doświadczyliśmy w ubiegłym tygodniu będą na Wyspach normą. Z kolei zimy będą ciepłe i wilgotne. Analizy przeprowadzone na podstawie średnich temperatur z ostatnich 30 lat pokazują, że szanse na mroźny grudzień, czy styczeń i deszczowe miesiące letnie nadal są, ale będą raczej odstępstwem od normy niż regułą. Wszystko przez to, że globalne temperatury rosną.

W ubiegłym tygodniu w UK pogoda była iście tropikalna. Środa była najcieplejszym lipcowym dniem w historii odkąd rozpoczęto pomiary. Na lotnisku Heathrow słupki rtęci wskazały 36.7 stopnia Celsjusza. To druga najwyższa temperatura, jaką zaobserwowano latem w UK. 16 sierpnia 2003 roku w Faversham w hrabstwie Kent było 38.5 stopnia.

W przeszłości rekord w liczbie ciepłych dni zanotowano w 1976 roku, gdy przez ponad dwa tygodnie temperatury wynosiły 32 stopnie i więcej.
wtorek, 07 lipca 2015 08:25
 Czytaj poprzedni artykuł:
Islamski duchowny odpowiedzialny za zamach w Tunezji mieszka w UK i żyje z zasiłków
  Czytaj następny artykuł:
Rząd planuje nowe cięcia w zasiłkach – roczny limit uzależniony od miejsca zamieszkania