Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Widmo brexitu sprawia, że imigranci częściej decydują się na podwójne obywatelstwo
Widmo brexitu sprawia, że imigranci częściej decydują się na podwójne obywatelstwo
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez gazetę „The Guardian” tysiące osób – zarówno imigrantów z krajów UE zamieszkujących UK, jak i Brytyjczyków przebywających na stale w innych krajach europejskich – w obawie przed wystąpieniem Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych rozpoczęło starania o drugi paszport.

W badaniu przeprowadzonym za pomocą serwisu internetowego „The Guardian” wzięło udział ponad 1.2 tys. osób. Większość z nich jest w trakcie procesu uzyskiwania nowego obywatelstwa lub rozważa ten krok. Wielu respondentów uważa, że brak podwójnego obywatelstwa w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z UE sprawi, że ich życie stanie się bardziej problematyczne.

Zdaniem Stephanie Zihms, Niemki zamieszkującej Edynburg, jak do tej pory brexit rozważany jest tylko w kwestiach politycznych oraz ekonomicznych. Nikt nie zastanawia się nad tym, jaki wpływ może on mieć na życie jednostek. Zihms dodaje, że jej życie toczy się teraz w Szkocji i nie ma pojęcia, czy w przyszłości, by odwiedzić rodzinę będzie potrzebowała wizę lub czy do podjęcia pracy konieczne będzie posiadanie jakichś punktów.

Wśród głównych problemów, którymi martwią się imigranci z UE są likwidacja szybkiej kontroli paszportowej, powrót do konieczności uzyskiwania pozwoleń na pracę, likwidacja ustaleń dotyczących opieki zdrowotnej, większe obostrzenia dla chcących studiować i prowadzić interesy w UK, możliwość podwyższenia podatków dla zagranicznych właścicieli nieruchomości i na transakcje związane z przepływem pieniędzy pomiędzy krajami członkowskimi oraz sposób traktowania zagranicznych emerytur.
poniedziałek, 17 sierpnia 2015 13:40
 Czytaj poprzedni artykuł:
Odrzucono ugodę w sprawie budowy meczetu w Dudley
  Czytaj następny artykuł:
Sfrustrowani mieszkańcy domagają się otwarcia dziewiątego zjazdu na M6?>