Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Niemcy i Austria grożą zablokowaniem reform UE, jeśli Wielka Brytania nie przyjmie uchodźców
Niemcy i Austria grożą zablokowaniem reform UE, jeśli Wielka Brytania nie przyjmie uchodźców
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   

Niemcy i Austria oświadczyły, że jeśli Wielka Brytania nie zgodzi się przyjąć większej liczby uchodźców z Afryki Północnej, jej plany dotyczące zreformowania Unii Europejskiej mogą zostać zablokowane.

Oba kraje to kluczowi sojusznicy Davida Camerona, którzy mogą mu pomoc w przekonaniu Brukseli do przeprowadzenia zmian. Teraz ich władze potępiły postępowanie Brytyjczyków, którzy nie chcą otworzyć granic dla uchodźców.

Prawa ręka niemieckiej kanclerz Angeli Merkel rzecznik prasowy sojuszu CDU/CSU Stephan Mayar powiedział, że solidarność działa w obie strony, a UK nie może się zachowywać tak, jakby nie należała do organizacji i nie brać na siebie obowiązku dzielenia się problemem, bo może to się dla niej źle skończyć.

Według danych Niemcy w tym roku przyjmą 800 tys. osób. Dla porównana Home Office podaje, że Wielka Brytania w ciągu dwunastu miesięcy do czerwca 2015 roku otrzymała 25,771 wniosków o nadanie azylu.
czwartek, 03 września 2015 08:40
 Czytaj poprzedni artykuł:
Zwłoki 27-letniego Polaka wyłowione z rzeki Taff w południowej Walii
  Czytaj następny artykuł:
Niespodziewana burza nad Birmingham spowodowała chaos w mieście