Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zagraniczni małżonkowie obywateli UK muszą mówić po angielsku
Zagraniczni małżonkowie obywateli UK muszą mówić po angielsku
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Sąd Najwyższy odrzucił pozew dwóch Brytyjek, które za nieprawidłowe uważają przepisy wymagające, by przed przyjazdem do UK ich mężowie zdali test z języka angielskiego.

Kobiety Saiqa Bibi i Saffana Ali argumentowały, że ich pochodzący z Jemenu i Pakistanu mężowie powinni otrzymać prawo do przyjazdu do Wielkiej Brytanii, by być ze swoimi rodzinami. - pisze BBC. Od 2010 roku obowiązują przepisy mówiące o tym, że obcokrajowiec wstępujący w związek małżeński z obywatelem UK musi zaliczyć egzamin z języka zanim przyjedzie do kraju. Przed reformą regulacje wymagały, by udowodnić swoje umiejętności w tej dziedzinie dwa lata po przyjeździe do UK.

Kobiety tłumaczą, że aby spełnić wymagania, mężowie muszą się nauczyć korzystać z komputerów i podróżować wiele kilometrów, by przystąpić do egzaminów i obaj nie będą w stanie zdać przed przyjazdem do UK.

Bibi i Ali twierdziły, że odmowa zgody na wjazd jest złamaniem artykułu 8. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i narusza ich prywatność oraz prawo do życia w rodzinie. Sędziowie byli jednak innego zdania.
środa, 18 listopada 2015 14:24
 Czytaj poprzedni artykuł:
15-letni chłopiec zaatakowany nożem w autobusie numer 14
  Czytaj następny artykuł:
System punktowy jak w Australii dla imigrantów z UE
?>