Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Muzułmańskie kobiety albo naucza się angielskiego albo zostaną deportowane
Muzułmańskie kobiety albo naucza się angielskiego albo zostaną deportowane
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Wczoraj David Cameron ogłosił nowy plan na integrację islamskich imigrantów z resztą społeczeństwa. Jak powiedział dla „The Times", chodzi przede wszystkim o muzułmańskie kobiety, które w większości pozostają w domu i nie mają szansy na naukę języka angielskiego.

Premier już zapowiedział, że rząd na ten cel przeznaczy 20 milionów funtów. Podczas rozmowy stwierdził, że jego zdaniem jednym z powodów, dla którego młodzi ludzie wchodzą na ścieżkę terroryzmu jest to, że ich matki nie mają wystarczająco silnej pozycji w społeczeństwie. Nie są, więc w stanie odwieść ich od zainteresowania ekstremistami. Dodał, że ponad 190.000 Muzułmanek mieszkających w Wielkiej Brytanii mówi niewiele lub wcale po angielsku.

"Bez znajomości angielskiego te kobiety żyją w izolacji, nie są w stanie znaleźć pracy, nie mogą integrować się z resztą społeczeństwa" – dodaje premier.

Premier dodał także, że jego zdaniem muzułmańskie kobiety powinny zrezygnować z całkowitego zakrywania twarzy podczas przebywania w sądach i szkołach, bo w tych miejscach obowiązują inne zasady dotyczące ubioru.

Prawo będzie dotyczyć imigrantów przybywający do Wielkiej Brytanii dzięki wizie małżeńskiej będą musieli udowadniać swoje postępy w nauczaniu języka angielskiego. Jeśli ich umiejętności w ciągu dwóch i pół roku nie poprawią się, zostaną deportowani.

Premier David Cameron ogłosił, że nowe przepisy będą stosowane od października. Przyznał, że ma świadomość tego, że reforma może się przyczynić do rozdzielania rodzin.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi regulacjami od osób wjeżdżających do UK na podstawie pięcioletniej wizy małżeńskiej wymaga się, by znali jedynie podstawy języka angielskiego.
wtorek, 19 stycznia 2016 06:38
 Czytaj poprzedni artykuł:
Obrzucili meczet kanapkami z bekonem i wywiesili antyislamską flagę
  Czytaj następny artykuł:
Napastował 14-latkę – przez 10 lat nie będzie mógł jeździć autobusami w godzinach szczytu
?>