Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Mieszkańcy UK słono zapłacą za opuszczenie Unii – straszy premier David Cameron
Mieszkańcy UK słono zapłacą za opuszczenie Unii – straszy premier David Cameron
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
David Cameron prowadzi obecnie kampanię na rzecz pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. W czwartek odwiedził Preston w hrabstwie Lancashire, gdzie mówił o zagrożeniach wynikających z opuszczenia wspólnoty, takich jak podwyżki cen.

To już trzecie spotkanie z obywatelami odkąd premierowi udało się wynegocjować z Brukselą nowe warunki członkostwa. Podczas wizyty w firmie BAE Systems Cameron ostrzegł, że opuszczenie UE będzie się wiązało z podwyżką cen podstawowych towarów i biletów lotniczych, a miliony ludzi może stracić pracę.

Szef rządu powiedział, że odkąd UK dołączyła do Unii koszty przelotów i wakacji zagranicznych spadły. Jest to korzystne dla nas wszystkich. Trzeba również rozważyć kwestię cen produktów na sklepowych półkach. Są niskie, bo Wielka Brytania uczestniczy we wspólnym rynku. Wyjście z UE oznacza mniej inwestycji i miejsc pracy.

Premier zaapelował do pracowników BAE Systems, by wzięli pod uwagę sytuację firmy, która może stracić kontrakty handlowe i zacząć zwalniać ludzi, a w całym kraju zatrudnia ich tysiące. UK czerpie korzyści z uczestnictwa we wspólnocie – trzy miliony etatów zależy od umów handlowych z krajami UE. Opuszczenie jej narażałoby też współpracę w kwestii obronności z Włochami, Francją i Niemcami.
piątek, 26 lutego 2016 06:44
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja w West Midlands nie poradzi sobie z atakiem terrorystycznym
  Czytaj następny artykuł:
Wypadek na Birmingham Road - Matka w trzy lata straciła dwoje dzieci?>