Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Po wyjściu UK z Unii, uchodźcy będą mogli przekraczać kanał La Manche bez żadnego nadzoru?
Po wyjściu UK z Unii, uchodźcy będą mogli przekraczać kanał La Manche bez żadnego nadzoru?
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską, Francja może wypowiedzieć umowę, która obecnie zezwala brytyjskim strażnikom granicznym na przeprowadzanie kontroli po francuskiej stronie granicy. Tym samym imigranci będą przekraczać kanał La Manche bez żadnego nadzoru – mówi francuski minister finansów Emmanuel Macron.

Marcon udzielił wywiadu gazecie „Financial Times”, w którym przedstawił swoją wizję nowych relacji z UK. Obecnie w obozie w Calais przebywa około 4 tys. imigrantów. Zdaniem ministra w dniu, w którym umowa zostanie zerwana, obóz opustoszeje.

Marcon zapowiedział też, że w przypadku opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur unijnych, Paryż będzie zachęcał londyńskich bankierów do przeniesienia się do Francji. Dodał też, że kraj opuszczający strefę wolnego rynku, nie będzie w stanie wynegocjować identycznych warunków, jak państwo członkowskie, a UE skupi się raczej na umacnianiu istniejących relacji, niż na tworzeniu nowych.

Wywiad został udzielony w trakcie przygotowań do rozmów pomiędzy Davidem Cameronem a Francois Hollandem dotyczących spraw bezpieczeństwa i migracji.

Opowiadający się za wyjściem z UE londyński burmistrz Boris Johnson zaleca Brytyjczykom, by „zignorowali panikarzy”.

Referendum dotyczące przyszłości UK odbędzie się w czwartek 23 czerwca.
czwartek, 03 marca 2016 07:41
 Czytaj poprzedni artykuł:
Prokuratura przygotowała nowe przepisy dotyczące trolli internetowych.
  Czytaj następny artykuł:
Uchodźcy zaszyli sobie usta w ramach protestu przeciwko likwidacji obozu w Calais