Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nowe banknoty pięciofuntowe mogą być warte nawet 40 razy więcej
Nowe banknoty pięciofuntowe mogą być warte nawet 40 razy więcej
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W obiegu pojawiły się nowe banknoty pięciofuntowe. Niektóre z nich mogą być warte ponad 200 funtów. Wszystko zależy od nadrukowanego na nich numeru seryjnego.

Kluczowym szczegółem decydującym o wartości nowej, przedstawiającej Winstona Churchilla pięciofuntówki jest numer seryjny. Jeśli zaczyna się od AA01 za banknot można uzyskać sporą sumę, bowiem ta sygnatura oznacza to, że pochodzi z pierwszej serii druku.

Aby ze sprzedaży banknotu uzyskać godne pieniądze, musi on być w nieskazitelnym stanie. Już teraz kolekcjonerzy walczą o ich zdobycie, m.in. na portalach aukcyjnych, takich jak eBay. Jedna z pięciofuntówek została sprzedana za 228 funtów. Na kolejnej aukcji znajdziemy trzy banknoty, które już osiągnęły kwotę 275 funtów, a do końca licytacji zostało jeszcze dwa dni.

Pierwszy banknot z serii AA01 został podarowany królowej Elżbiecie II, ale w obiegu znajduje się jeszcze 999 tys. identycznych.

Nowa pięciofuntówka, która jest o 15 proc. mniejsza od swojej poprzedniczki, jest odporna na wodę i rozdarcie. Wykonano ją z polimeru.
piątek, 23 września 2016 11:06
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja znalazła szesnastu nielegalnych imigrantów w ciężarówce na M1
  Czytaj następny artykuł:
Bójka na stacji Moor Street – policja prosi o pomoc