Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania „One Day Without Us” – czyli strajk imigrantów w UK
„One Day Without Us” – czyli strajk imigrantów w UK
W Wielkiej Brytanii organizowany jest protest imigrantów, ma się on odbyć 20 lutego 2017 roku. Akcja pod nazwą „One Day Without Us” ma być wyrazem sprzeciwu w stosunku do rasizmu i ksenofobii.

Imigranci i ludzie ich wspierający planują jednodniowy strajk mający na celu uwidocznienie roli, jaką pełnią przyjezdni. Ma być to również celebracja wkładu, który obcokrajowcy wnoszą w brytyjskie społeczeństwo – pisze The Guardian.

Organizatorem tego wydarzenia jest pisarz i komentator Matt Carr, który zachęca imigrantów i ich zwolenników do dołączenia do akcji planowanej na 20 lutego 2017 roku. Będzie ona połączona ze strajkiem pracowników.

Carr tłumaczy, że pomysł zrodził się w wyniku głębokiego niepokoju związanego z pogarszającym się nastawieniem w stosunku do imigrantów. Pisarz wierzy, że ci, którzy głosowali przeciwko Brexitowi oraz wiele osób popierających wyjście z Unii Europejskiej podzielają jego obawy związane z rasizmem i ksenofobią manifestowanymi w okresie przed i po referendum.

Celem wydarzenia jest też podkreślenie tego, jak różne zajęcia wykonują przyjezdni, by kraj dobrze funkcjonował. Imigranci są zatrudniani zarówno, jako lekarze, jak i pracownicy sektora turystyki i hotelarstwa. Dzień strajku ma zademonstrować, jakie problemy miałaby brytyjska gospodarka bez pomocy obcokrajowców.
wtorek, 11 października 2016 09:22
 
Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Polityk unijny chce zamknąć granice na 24 godziny, by Brytyjczycy docenili swobodę podróżowania
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjczyk śmiertelnie potrącił imigranta blokującego mu drogę w Calais