Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjczycy chcą, by Theresa May ogłosiła, że prawa imigrantów z UE będą chronione
Brytyjczycy chcą, by Theresa May ogłosiła, że prawa imigrantów z UE będą chronione
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Przeprowadzony na zlecenie gazety „The Independent” sondaż pokazał, że większość mieszkańców Wielkiej Brytanii chce, by rząd zapewnił imigrantów z krajów unijnych żyjących i pracujących w UK, że po Brexicie będą mogli tu zostać.

Badanie zostało wykonane przez BMG Research na reprezentatywnej próbie dorosłych osób, które zapytano o to, czy rząd powinien zagwarantować imigrantom prawo do życia i pracy w postbrexitowej Wielkiej Brytanii. 58 proc. respondentów odpowiedziało, że tak, 28 proc., że nie, a 14 proc. nie miało zdania.

Jeszcze więcej głosów na tak, bo aż 66 proc., uzyskano w odpowiedzi na pytanie o to, czy władze powinny natychmiast zadeklarować wsparcie imigrantów, jeśli inne kraje unijne byłyby gotowe uczynić to samo w stosunku do mieszkających w nich Brytyjczyków. Wśród popierających ten pomysł znalazły się osoby należące do wszystkich przedziałów wiekowych i grup społecznych oraz zwolennicy wszystkich partii z wyjątkiem UKIP.

Jak do tej pory premier Theresa May sygnalizowała, że wszelkie gwarancje będą przedmiotem formalnych negocjacji brexitowych, które nie rozpoczną się przed marcem przyszłego roku. Taki harmonogram sprawia, że jeszcze przez lata miliony Europejczyków mieszkających w UK oraz Brytyjczyków osiedlonych w krajach wspólnoty nie będzie znało swojego statusu.
poniedziałek, 31 października 2016 10:41
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dwóch mężczyzn ugodzonych nożem przez złodzieja samochodu w Brownhills
  Czytaj następny artykuł:
Inwazja biedronek w Wielkiej Brytanii