Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rozbito gang, który zajmował się szmuglowaniem Ukraińców do Wielkiej Brytanii
Rozbito gang, który zajmował się szmuglowaniem Ukraińców do Wielkiej Brytanii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja rozbiła złożony z ponad stu osób gang zajmujący się przemytem Ukraińców do Wielkiej Brytanii. Ludzie ci byli szmuglowani przez Irlandię.

Hiszpańska policja powiadomiła, że w ramach operacji, w której wzięły udział jednostki policji z kilku europejskich krajów, aresztowano 115 osób, w tym rzekomych liderów grupy przestępczej.

Ogłaszając w piątek wyniki operacji funkcjonariusze z Madrytu poinformowali, że przemytnicy pomogli wjechać do Wielkiej Brytanii około 6 tys. Ukraińców korzystających głównie ze sfałszowanych polskich paszportów. Ludzie ci przylatywali do Dublina z Belgii, Francji lub Hiszpanii, a następnie promem przedostawali się do UK.

Około połowę ze 115 zaangażowanych w ten nielegalny proceder osób zatrzymano na hiszpańskich lotniskach – w Barcelonie, Murcji, Maladze i Bilbao.

Przestępcę podejrzewanego o liderowanie gangowi, który był jednocześnie odpowiedzialny za cyrkulację nielegalnych dokumentów oraz organizowanie Ukraińcom podróży do Wielkiej Brytanii, zatrzymano w Barcelonie. W mieszkaniu, które zajmował z partnerką przejęto ponad 100 sfałszowanych polskich paszportów i dowodów tożsamości.

Natomiast mężczyzna uważany za człowieka zajmującego się rekrutacją klientów został aresztowany w Rumunii. Dwóch podejrzanych zatrzymano w Polsce. Na wolności nadal przebywa osoba znana, jako „Mr Big”, która wciąż jest poszukiwana przez brytyjskich policjantów.
poniedziałek, 14 listopada 2016 07:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dziś Polska zmierzy się ze Słowenią: To będzie świetny sprawdzian przed Czarnogórą
  Czytaj następny artykuł:
Nigel Farage spotkał się z Donaldem Trumpem