Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Terroryści finansowali swoje działania z pieniędzy pochodzących z zasiłków otrzymywanych w UK
Terroryści finansowali swoje działania z pieniędzy pochodzących z zasiłków otrzymywanych w UK
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dżihadyści podejrzewani o przeprowadzanie zamachów w Paryżu i Brukseli finansowali działania terrorystyczne korzystając z pieniędzy pochodzących z zasiłków wypłacanych w Wielkiej Brytanii.

Mohamed Abrini, który po marcowym zamachu na brukselskim lotnisku stał się znany, jako „Mężczyzna w kapeluszu” spotkał się w Birmingham z dwoma mężczyznami, od których otrzymał 3 tys. funtów. Następnie udał się do Paryża i zniknął.

Terrorysta został wysłany do West Midlands przez Abdelhamida Abaaouda podejrzewanego o organizację zeszłorocznych ataków w Paryżu, w trakcie których zginęło 130 osób – pisze the Guardian.

O przekazanie pieniędzy oskarżony jest 26-letni pochodzący z Belgii, a mieszkający obecnie z rodziną w Birmingham Zakaria Bouffassil. Do sekretnego spotkania z Abrinim doszło w lipcu zeszłego roku w parku w Small Heath.

3 tys. funtów pochodziło z konta bankowego Anouara Haddouchiego –który mieszkał w West Midlands ze swoją żoną i pobierał świadczenia socjalne. Podczas rozprawy, która odbywa się przed Kingston Crown Court poinformowano, że na konto bankowe mężczyzny nadal wypływało tysiące funtów z pieniędzy podatników pomimo tego, że Haddouchi wyjechał do Syrii, by walczyć dla Państwa Islamskiego.
piątek, 25 listopada 2016 08:59
 Czytaj poprzedni artykuł:
Austria pójdzie śladem Wielkiej Brytanii i opuści Unię Europejską?
  Czytaj następny artykuł:
Katastrofalna powódź we Włoszech. "Sytuacja jest krytyczna, możliwy stan klęski żywiołowej"