Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wycieraczki do butów z napisem Allah usunięte przez Amazon, bo uznano je za islamofobiczne
Wycieraczki do butów z napisem Allah usunięte przez Amazon, bo uznano je za islamofobiczne
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Amazon usunął ze sprzedaży wycieraczki do butów z nadrukowanym w języku arabskim napisem Allah. Stało się to po twitterowej kampanii prowadzonej przez radną z Birmingham.

Wielu niezależnych sprzedawców miało w swojej ofercie sporne wycieraczki, które były opisane również, jako maty dla psów. Przedmioty usunięto, bo Amazon został zbombardowany skargami. Akcję rozpoczęła radna Birmingham City Council Mariam Khan.

Kobieta napisała na Twitterze, że wycieraczki są ekstremalnie obraźliwe dla muzułmanów. Poprosiła też o natychmiastowe zakończenie ich sprzedaży – donosi Express.

W regulaminie sklepu czytamy, że za pośrednictwem Amazona nie można sprzedawać przedmiotów, które promują nienawiść, przemoc, nietolerancję religijną, rasową, seksualną oraz organizacje wyznające takie wartości. Przedstawiciele sklepu rezerwują sobie prawo do usuwania towarów niespełniających tych warunków.

Afera z wycieraczkami wybuchła już po opublikowaniu przez internetowego giganta tegorocznej reklamy świątecznej, która mówi o międzywyznaniowej bezinteresowności. Nagranie przedstawia księdza oraz islamskiego duchownego, którzy kupują sobie nawzajem specjalne ochraniacze na kolana pozwalające im na większą wygodę podczas modlitwy.
czwartek, 01 grudnia 2016 07:48
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polak oskarżony o zgwałcenie 40-letniej kobiety w Szkocji
  Czytaj następny artykuł:
Grupa uzbrojonych mężczyzn w ciągu 20 minut obrabowała Tesco i Ladbrokes