Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Pogoda na święta – Met Office ostrzega przed silnymi wiatrami
Pogoda na święta – Met Office ostrzega przed silnymi wiatrami
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Synoptycy zapowiadają, że pogoda w święta nie będzie nas rozpieszczać. Osoby zamierzające podróżować do swoich rodzin i przyjaciół muszą się przygotować na trudne warunki atmosferyczne, które będą panować na drogach i torach kolejowych.

W związku z tymi zapowiedziami 1,2 tys. żołnierzy jest gotowych na to, by zmierzyć się ze skutkami ewentualnych powodzi, a inżynierowie elektrycy są przygotowani na walkę z przerwami w dostawach prądu.

Niesprzyjająca aura może doprowadzić do wystąpienia już drugiego tej zimy sztormu. Pierwszym był Angus, którzy uderzył w zeszłym miesiącu. Na południe kraju przyniósł huraganowe wiatry i przyczynił się do powstania podtopień i awarii prądu.

Pogoda zacznie się pogarszać w środku tygodnia, a kumulacja nastąpi w weekend. Znad Oceanu Atlantyckiego nadejdzie niski front, ciśnienie powietrza gwałtownie spadnie i powstanie zjawisko nazywane przez meteorologów wybuchową cyklogenezą lub bombą pogodową.

Met Office informuje, że pojawią się porywiste wiatry, a temperatury będą się wahać od łagodnych po bardzo niskie. 25 grudnia na północy kraju może wystąpić śnieg, ale w pozostałych regionach będzie mokro i wietrznie.
poniedziałek, 19 grudnia 2016 09:52
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania nie może deportować milionów obywateli krajów unijnych
  Czytaj następny artykuł:
Imigranci wracają do Calais i nadal próbują przedostać się do Wielkiej Brytanii