Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W przyszłym roku ceny domów będą nadal rosły
W przyszłym roku ceny domów będą nadal rosły
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) przewiduje, że w 2017 roku ceny nieruchomości będą nadal rosły, ale w tempie o połowę niższym niż w 2016.

W bieżącym roku zaobserwowano wzrost na poziomie 6,5 proc. Jednocześnie chroniczny brak dostępnych na rynku kupna domów sprawił, że kwoty transakcji spadły z 1,25 mln funtów do 1,15-1,2mln.

Osoby chcące nabyć swoją pierwszą nieruchomość w przyszłym roku nadal będą miały z tym problemy. Skutecznie utrudni im to trzyprocentowa podwyżka cen. RICS uważa też, że nastąpi dwu- lub trzyprocentowy wzrost opłat za wynajem. W regionach East Anglia, West Midlands i na północnym zachodzie w 2017 roku zyski będą wyższe niż średnia krajowa.

Po ciężkim roku 2016 i znacznym spadku wartości funta, co przyczyniło się do zwiększenia zainteresowania nieruchomościami ze strony zagranicznych nabywców, stawki obowiązujące w centralnym Londynie się ustabilizują.

Na kondycję brytyjskiego rynku nieruchomości wpłynęła w tym roku również podwyżka opłat skarbowych. Wzrosły stawki podatku dla niektórych drogich posesji oraz dla osób kupujących domy pod wynajem.
piątek, 30 grudnia 2016 07:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
PiS proponuje stworzenie systemu podobnego do brytyjskiego
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna, który wspiął się na dach domu na kilka godzin zablokował ruch na Dudley Road?>