Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polak, który okupował dach restauracji i zniszczył trzy samochody stanął przed sądem
Polak, który okupował dach restauracji i zniszczył trzy samochody stanął przed sądem
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Polak, który przez 24 godziny przebywał na dachu jednego z budynków w Cliftonville odmawiając zejścia na ziemię, stanął przed sądem.

Proces 30-letniego Artura Napierkowskiego rozpoczął się przed Canterbury Crown Court w czwartek 5 stycznia. Mężczyzna odpowiadał na zarzuty za pomocą połączenia video, ponieważ obecnie znajduje się w szpitalu psychiatrycznym – donosi Kent Live.

Polak przyznał się do 13 zarzutów, w tym zniszczenia 3 samochodów, dachów dwóch budynków znajdujących się przy Northdown Road w Cliftonville, zranienia posterunkowego Edwarda Poole’a oraz napaści na dwóch innych funkcjonariuszy. Mężczyzna nie przyznał się do celowego zranienia policjantów, posiadania kokainy oraz kradzieży laptopa i telefonu komórkowego. Za te zarzuty nie będzie odpowiadał. Wyrok w swojej sprawie usłyszy w późniejszym terminie po tym, jak zostanie przebadany przez dwóch psychiatrów.

Do zdarzenia z udziałem Napierkowskiego doszło w marcu ubiegłego roku. W efekcie działań Polaka konieczne było zamknięcie okolicznych dróg i ewakuacja mieszkańców. Chaos rozpoczął się, gdy 30-latek wspiął się na dach restauracji The Riz przy Northdown Road. Z wysokości zrzucał na chodnik gruz i ceramiczne płytki. W ten sposób zniszczył trzy samochody marek Rover, Peugeot 307 oraz Volvo S40. Uszkodził również budynki znajdujące się przy 49 i 52 Northdown Road.

Po wielu godzinnych negocjacjach z policją, Napierkowski został w końcu usunięty z dachu restauracji.
środa, 11 stycznia 2017 06:55
 Czytaj poprzedni artykuł:
Zepchnął niepełnosprawną na wózku na tory
  Czytaj następny artykuł:
Muzułmańskie dzieci ze Szwajcarii muszą uczestniczyć w koedukacyjnych lekcjach pływania?>