Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rząd może wprowadzić opłaty dla firm zatrudniających imigrantów z UE po Brexicie
Rząd może wprowadzić opłaty dla firm zatrudniających imigrantów z UE po Brexicie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Przedsiębiorcy być może będą musieli płacić za zatrudnianie imigrantów z Unii Europejskiej po Brexicie – zasugerował minister ds. imigracji.
{jmi[*1]}
W swojej wypowiedzi Robert Goodwill oświadczył, że system podobny do tego, który jeszcze w tym roku zacznie obowiązywać w przypadku zatrudniania imigrantów spoza Unii Europejskiej, może także zostać wprowadzony dla firm zatrudniających wykwalifikowanych obywateli państw unijnych. Opłata za jednego pracownika pochodzącego spoza wspólnoty europejskiej wyniesie 1 tys. funtów rocznie.

Podczas spotkania z lordami z EU Home Affairs Sub-Committee minister zasugerował również, że rozważane jest wprowadzenie sezonowego systemu dla pracowników zatrudnionych w rolnictwie, np. przy zbieraniu owoców, którzy przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii na krótki okres czasu.

Unijna zasada swobodnego przepływu osób będzie kluczowym czynnikiem w trakcie negocjacji dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Rząd zapowiedział, że będzie chciał wprowadzić zaostrzoną kontrolę tego, ile osób przyjeżdża do UK. Jednakże szczegóły postbrexitowych rozwiązań w tej sprawie nie zostały jeszcze ujawnione.

System opłat za zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników spoza UE zostanie wprowadzony w kwietniu. Za czteroletni kontrakt pracodawca będzie musiał zapłacić 4 tys. funtów.
czwartek, 12 stycznia 2017 06:38
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polka skazana za wyłudzenie zasiłku
  Czytaj następny artykuł:
Polski przestępca podciął sobie gardło na sali rozpraw?>