Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polscy bracia skazani na więzienie za wykorzystywanie i okradanie swoich rodaków
Polscy bracia skazani na więzienie za wykorzystywanie i okradanie swoich rodaków
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dwóch Polaków zostało skazanych na karę więzienia za sprowadzanie do Wielkiej Brytanii swoich rodaków, którzy byli zatrudniani w magazynie Sports Direct i okradani przez nich ze swojej pensji.

38-letni Erwin Markowski i jego 35-letni brat Krystian zostali skazani na sześć lat więzienia. Za sprowadzenie 18 osób do UK, mężczyzn osądzono na podstawie zapisów Modern Slavery Act .

Mieszkający w Nottingham bracia oszukiwali swoje ofiary. Najpierw płacili im za przyjazd na Wyspy, a gdy już się tutaj znaleźli stosowali groźby i zabierali im paszporty. Poszkodowani byli zatrudniani w magazynie Sports Direct w Shirebrook w hrabstwie Derbyshire. Do znalezienia im pracy przestępcy wykorzystywali Transline – firmę dostarczającą pracowników agencyjnych do magazynu – donosi Daily Mail.

Bracia zakładali też Polakom konta w bankach, z których pobierali część ich wynagrodzenia. W trakcie rozprawy toczącej się przed Nottingham Crown Court ujawniono, że niektórzy dostawali jedynie 90 funtów na tydzień, podczas gdy ich tygodniowa pensja wynosiła 265 funtów.

Markowscy zatrudniali w Polsce specjalną osobę, która wychwytywała ludzi bezbronnych i obiecywała im pracę oraz miejsce zamieszkania w Wielkiej Brytanii.

Przestępcy wpadli, bo w styczniu 2016 roku jeden z poszkodowanych zgłosił sprawę policji, a funkcjonariusze dokonali nalotu na ich dom.
wtorek, 24 stycznia 2017 10:46
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja poszukuje mężczyzny, który zamordował pasażera autobusu w Handsworth
  Czytaj następny artykuł:
Substancje Spice i Mamba uznane za narkotyki klasy B