Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjczyk skazany za rasistowską napaść na Polkę
Brytyjczyk skazany za rasistowską napaść na Polkę
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mężczyzna musi odpracować 70 godzin społecznie w ramach kary za rasistowskie obelgi skierowane w stronę Polki, która była na spacerze w parku ze swoim psem. Jej zwierzę wdało się w bójkę z czworonogiem oskarżonego.

33-letni Steven Brown nie przyznał się do motywowanej rasizmem napaści, jednak mimo to podczas procesu, który odbył się przed sądem w Nottingham został uznany za winnego zarzucanego mu czynu. Mężczyzna musi wypłacić Polce 50 funtów zadośćuczynienia i pokryć wynoszący 86 funtów rachunek za weterynarza. W wyniku bójki, bulterier Polki kuleje. Potrzebował leczenia antybiotykowego i przeciwbólowego. Sąd zdecydował również, że pies Browna musi nosić podczas spacerów kaganiec i zawsze być prowadzanym na smyczy przez osobę w wieku powyżej 16 lat.

Do incydentu pomiędzy Polką, a Brownen doszło 12 sierpnia w parku w Radford. Pies kobiety miał założone szelki. Mężczyzna stał 20 metrów od niej, gdy czworonogi zaczęły ze sobą walczyć. Próbował je rozdzielić – najpierw kopał swojego psa, a potem psa Polki. Na jej żądanie przestał to robić. Popchnął kobietę i powiedział w jej stronę rasistowskie komentarze.
piątek, 27 stycznia 2017 09:53
 Czytaj poprzedni artykuł:
25-latek oskarżony o zamordowanie mężczyzny w autobusie 11A
  Czytaj następny artykuł:
Kara więzienia dla Polaków za robienie graffiti polskich klubów piłkarskich